DZIKIE ŻYCIE 03.01.2014

O. Stanisław Jaromi gościem XX spotkania Klubu Myśli Ekologicznej w Katowicach

stanislaw-jaromi.jpg

7 stycznia w Kinoteatrze „Rialto” w Katowicach odbędzie się XX spotkanie Klubu Myśli Ekologicznej, którego gościem będzie ojciec Stanisław Jaromi – franciszkanin, przewodniczący Ruchu Ekologicznego św. Franciszka z Asyżu. Patronat medialny nad spotkaniem objął miesięcznik Dzikie Życie.

Termin: 7 stycznia 2014, godz. 17.30
Miejsce: Katowice, Kinoteatr Rialto, ul. Św. Jana 24

Stanisław Jaromi OFMConv. to absolwent teologii i ochrony środowiska, doktor filozofii, od lat zaangażowany w chrześcijańską edukację ekologiczną, wieloletni delegat franciszkanów ds. sprawiedliwości, pokoju i ochrony stworzenia, przewodniczący Ruchu Ekologicznego św. Franciszka z Asyżu (REFA). Interesuje się sprawami dialogu pomiędzy nauką i wiarą, kulturą i duchowością, chrześcijańską wizją świata i różnymi nurtami ekofilozofii. Jest redaktorem portalu swietostworzenia.pl. Ostatnio ukazała się publikacja z jego udziałem „Eko-book o Eko-Bogu” (Kraków 2010) [recenzja książki autorstwa Krzysztofa Wojciechowskiego opublikowana w miesięczniku Dzikie Życie (2011, nr 2)].

Stanisław Jaromi jest współpracownikiem miesięcznika Dzikie Życie, na którego łamach regularnie publikuje swoje artykuły. W 2007 r. wsparł Pracownię w działaniach na rzecz przyrody – m.in. podpisując Apel Ludzi Kultury w sprawie ochrony Doliny Rospudy. O. Jaromi jest autorem kontrowersyjnego artykułu „Smoleńska ekologia Adama Wajraka” na łamach redagowanego przez siebie portalu swietostworzenia.pl, w którym ostro krytykuje tekst dziennikarza Gazety Wyborczej „PiS rusza na przyrodę: po "smoleńskiej fizyce i chemii" przyszedł czas na "smoleńską ekologię"”.

O. Jaromi na łamach miesięcznika Dzikie Życie:

Organizatorzy: prof. UŚ dr hab. Piotr Skubała (Wydział Biologii i Ochrony Środowiska, Uniwersytet Śląski), dr Ryszard Kulik (Wydział Pedagogiki i Psychologii, Uniwersytet Śląski), Centrum Szkoleń i Rozwoju Osobistego „Meritum”.

Klub Myśli Ekologicznej jest inicjatywą, która ma na celu propagowanie idei ekologicznych oraz prezentowanie osób wcielających te idee w życie.

Patronat medialnym nad spotkaniem objął miesięcznik Dzikie Życie.