DZIKIE ŻYCIE 23.08.2018

Specjalne wydanie Miesięcznika Dzikie Życie

dz-specjalny-2018

Zachęcamy Was do lektury specjalnego wydania Miesięcznika Dzikie Życie, który przygotowaliśmy z okazji 25-lecia istnienia naszego czasopisma. W numerze zebraliśmy najlepsze i wciąż jeszcze aktualne teksty, które ukazywały się na naszych łamach od niemal ćwierćwiecza w nowej oprawie graficznej.

Warto czytać i sięgać do klasyków. Prof. Arne Naess, w przypominanym artykule „Głęboka ekologia na XXII wiek” z 2004 roku, mówi: „nie mamy czasu na pesymistyczne hasła i niebezpieczne bagatelizowanie problemu, bo to woda na młyn orędowników bierności”. Przed nami wyzwania, których celem jest zmiana modelu funkcjonowania współczesnych społeczeństw, energetyki, zwrócenia się ku ochronie środowiska bez wyjątku. Żyjemy bowiem w niezwykle ważnym czasie również dla ludzkości. Wyzwanie ocalenia nas samych i naszej planety, jedynego takiego miejsca we wszechświecie, jest naszym najważniejszym zadaniem.

- Przez te wszystkie lata w miesięczniku ukazało się ponad 4200 artykułów, felietonów, wywiadów, raportów – tekstów krótszych i dłuższych. Ważnych przedruków z prasy zagranicznej, często nieosiągalnej na polskim rynku. W magazynie do tej pory publikowało prawie 600 autorów z Polski i zagranicy. Staraliśmy się przygotować numer specjalny tak aby oddawał ducha tych wszystkich czasów i najważniejsze przesłania przyświecające pismu przez niemal ćwierć wieku – mówi Grzegorz Bożek, redaktor naczelny Dzikiego Życia.

- Miesięcznik Dzikie Życie od początku swojego istnienia stoi w pierwszej linii ochrony środowiska, popularyzowania aktywizmu społecznego, którego celem jest zmiana postaw wobec przyrody i zwierząt. Przez te wszystkie lata staramy się być jak najbliżej aktualnych tematów, stąd na naszych łamach tak wiele o klimacie, prawa łowieckiego, ochronie Puszczy Białowieskiej czy przeciwdziałaniu kolizjom na styku infrastruktury drogowej z korytarzami migracyjnymi zwierząt – dodaje Grzegorz Bożek.

Zachęcamy do pobrania specjalnego, nieodpłatnego wydania naszego miesięcznika.

W wydaniu, oprócz wspomnianego już artykułu „Głęboka ekologia na XXII wiek” prof. Arne Naessa, znaleźć można m.in. rozmowę z prof. Tomaszem Wesołowskim o Puszczy Białowieskiej, wywiad z Olgą Tokarczuk czy artykuł o tym czego możemy nauczyć się od wilków. Zapraszamy do lektury!

Kliknij, aby pobrać
Kliknij, aby pobrać

Polecamy również prenumeratę naszego miesięcznika – dostępna stronie sklep.pracownia.org.pl.

Miesięcznik Dzikie Życie
Grzegorz Bożek Redaktor naczelny
tel. 665 831 257; e-mail: redakcja@pracownia.org.pl
ul. Jasna 17, 43-360 Bystra

Miesięcznik Dzikie Życie jest jedynym w Polsce pismem, które odważnie, dociekliwie i bezkompromisowo opisuje problemy ochrony przyrody w kraju i zagranicą. Popularyzujemy ideę ochrony dzikiego życia. Ujawniamy kto i z jakich pobudek niszczy przyrodę. Mamy własne zdanie.
Miesięcznik można kupić w salonach Empik, Garmond Press oraz zamówić w naszym sklepie (pojedyncze egzemplarze i prenumerata). W wersji elektronicznej w serwisach: eGazety.pl, e-Kiosk.pl oraz na tabletach i smartfonach.

Stowarzyszenie Pracownia na rzecz Wszystkich Istot korzysta z dotacji instytucjonalnej w ramach programu Demokracja w Działaniu.

 

 

 

Puszcza Białowieska