DZIKIE ŻYCIE 21.06.2023

Miesięcznik Dzikie Życie poleca książkę Magdaleny Dziadosz „Dzika Polska. Tam, gdzie wciąż rządzi natura”

Dzika-Polska-ksiazka-2023

Ukazała się książka Magdaleny Dziadosz „Dzika Polska. Tam, gdzie wciąż rządzi natura” pokazująca cenne przyrodniczo miejsca Polski. Patronat medialny nad wydaniem książki objął Miesięcznik Dzikie Życie.

Książka „Dzika Polska. Tam, gdzie wciąż rządzi natura” to inspirujący zbiór wskazówek, dokąd się udać, by zanurzyć się w przyrodzie wszystkimi zmysłami. Dowiemy się niej gdzie warto je wyostrzyć, aby obcować z unikatową florą i fauną, zaobserwować rzadko spotykane, chronione lub zagrożone gatunki. Przeczytamy o miejscach, w których można poczuć prawdziwą potęgę natury i ujrzeć jej najpiękniejsze oblicze.

Przewodnik szczegółowo opisuje 72 enklawy natury – polskie rezerwaty, parki narodowe i parki krajobrazowe, ścieżki przyrodnicze i edukacyjne, leśne ostępy, górskie łąki i szczyty, jeziora, rzeki, bagna, jaskinie.

Wydawca zachęca do poszukiwania ich ciekawych miejsc przyrodniczych na własną rękę – „Niech eksploracja stanie się Twoją codziennością. Dzika Polska jest tuż za rogiem!”.

Książkę można nabyć w Wydawnictwie Bezdroża

Magdalena Dziadosz – w teorii archeolożka śródziemnomorska i muzealniczka, w praktyce dziewczyna od komunikacji. Wiecznie rozdarta między miłością do fal i skał — równie chętnie godzinami wpatruje się w szumiący ocean, jak maszeruje graniami najwyższych gór Europy. Lubi zapach ogrzanych słońcem drewnianych cerkwi w Beskidzie Niskim. Mama dwójki dzieci, dla których las jest domem, a jeziora wanną. Miłośniczka biwakowania, która od pięciu hotelowych gwiazdek bardziej ceni milion gwiazd nad głową. Wierzy, że outdoor zaczyna się na progu domu. Robi w życiu wiele rzeczy. Najchętniej pisze i fotografuje przyrodę. Kiedy musi, chodzi do biura. Współorganizowała Warszawski Festiwal Filmowy, przez sześć lat prowadziła bloga o podróżowaniu z dziećmi. Wielokrotnie przemierzyła wzdłuż i wszerz Mołdawię, Włochy i Grecję, jednak jej serce bije gdzieś w Ameryce Południowej, pewnie na jednym z andyjskich szczytów, w połowie drogi między Oceanem Spokojnym a Amazonią.

Przykładowa rozkładówka książki, Jezioro Wdzydze
Przykładowa rozkładówka książki, Jezioro Wdzydze