DZIKIE ŻYCIE 18.09.2023

Adam Wajrak w 86 spotkaniu Klubu Myśli Ekologicznej

Adam-Wajrak-2023-kadr

20 września 2023 r. w Katowicach odbędzie się 86 spotkanie Klubu Myśli Ekologicznej, którego gościem będzie Adam Wajrak, dziennikarz związany z „Gazetą Wyborczą”, obrońca przyrody, miłośnik zwierząt, autor książek i programów telewizyjnych. Patronat nad spotkaniem objął Miesięcznik Dzikie Życie.

Temat spotkania: Świat według Wajraka

Termin: 20 września (środa), godz. 17:30
Miejsce: Katowice, Kinoteatr Rialto, ul. Św. Jana 24

Spotkanie także online na Facebooku.

„Jako cywilizacja musimy stworzyć i trzymać się długofalowej wizji. Są to zachowania stricte polityczne. Konkretnie chodzi o odchodzenie od paliw kopalnych i niszczenia klimatu, stawiając na małe, rozproszone źródła energii. Wyrażę też bardzo egoistyczny pogląd – poza grupami bogatych krajów w momencie kryzysu może być bardzo nieprzyjemnie, i w naszym narodowym interesie jest pozostawanie w Unii Europejskiej – i to w takiej, która będzie bardzo ścisłym związkiem. Musimy też dbać o polską przyrodę. Mamy jeszcze w miarę naturalne lasy i rzeki. Są buforem, który nie zabezpieczy doskonale, ale przynajmniej ograniczy negatywne skutki gwałtownych zmian klimatu”

Adam Wajrak – autor ponad 700 artykułów i kilku książek, m.in. „(Za)piski Wajraka”, „Zwierzaki Wajraka”, „Kuna za Kaloryferem”, „Wilki”, „Na północ. Jak pokochałem Arktykę”. Autor i współpracowników programów telewizyjnych poświęconych przyrodzie, współpracował z Animal Planet. Prowadził w TVP2 program „Wajrak na tropie”, uruchomił autorski kanał na YouTube „Tropem Wajraka”. Jest laureatem wielu prestiżowych nagród i odznaczeń, otrzymał m.in.: nagrodę im. Alfreda Lityńskiego, nagrodę im. Andrzeja Woyciechowskiego, Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski. Poza podglądaniem zwierząt w Polsce, uwielbia wyprawy polarne.

Polecamy lekturę dwóch wywiadów z Adamem Wajrakiem, które ukazały się na łamach miesięcznika Dzikie Życie (oba ukazały się w numerze 12-1/2013-2014):

Rozmowę z gościem KME poprowadzą: prof. Piotr Skubała oraz dr Ryszard Kulik. Kontakt z widzami na Facebooku i YouTube: Barbara Wojtaszek, prezeska Fundacji Klub Myśli Ekologicznej.

UWAGA: Wstęp wolny na podstawie wejściówek pobranych przez stronę kina (rialto.katowice.pl) lub odebranych w kasie Rialta.

Adam-Wajrak-2023-pasek

Tropem Wajraka