DZIKIE ŻYCIE Wstępniak

Pudrowanie ministerstwa

Grzegorz Bożek

Od ostatniego wydania naszego miesięcznika zaszły istotne zmiany. Jana Szyszkę na stanowisku ministra środowiska zastąpił Henryk Kowalczyk. Podziękowano również Konradowi Tomaszewskiemu, który szefował Państwowemu Gospodarstwu Leśnemu Lasy Państwowe. To dobrze, że ci panowie odeszli, ich czas to forsowanie twardej polityki drzewno-łowieckiej, w której środowisko przyrodnicze spełniać miało jedynie rolę dostarczyciela surowca.

Niedawne ruchy nowego ministra Kowalczyka w sprawie prawa łowieckiego, mimo zapowiedzi i obietnic, okazały się niemrawe. Wysłuchaniu strony społecznej wyszło bardzo kiepsko. Nie spodziewajmy się więc żadnych frontalnych zmian i na innych polach. Czeka nas praca, praca i jeszcze raz praca. 

Korzystając z okazji pierwszego w tym roku spotkania, zachęcam Was Drogie Czytelniczki i Drodzy Czytelnicy do przekazania 1% podatku wydawcy naszego miesięcznika Stowarzyszeniu Pracowania na rzecz Wszystkich Istot. Wpłaty z 1 procenta w ostatnich latach w znaczący sposób przyczyniały się do tego, że nadal możecie nas czytać. Pamiętajcie KRS 0000120960.

Niestety zmuszeni jesteśmy podnieść cenę miesięcznika o 2 złote, wszystko w celu, aby móc wydawać pismo. Wierzę, że pomimo tej zmiany pozostaniecie z nami i nadal będziecie nas wspierać i prenumerować. Tylko razem możemy zachować na rynku wydawniczym Miesięcznik Dzikie Życie. Z góry dziękuję za Wasze wsparcie. 

Wszystkiego dzikiego!
Grzegorz Bożek