DZIKIE ŻYCIE

Jaki był 2020 rok w „Dzikim Życiu”

Miesięcznik Dzikie Życie

26 rok istnienia naszego miesięcznika za nami. W 2020 roku ukazało się 10 regularnych wydań Dzikiego Życia, w których znalazło się 159 tekstów, w tym 16 wywiadów i 49 felietonów.

Tematy, które dominowały w 2020 r. na naszych łamach to: reforma gospodarki leśnej, biomasakra, sytuacja dzików, ochrona klimatu, ochrona Świętokrzyskiego Parku Narodowego, sytuacja rezerwatu Madohora, łowiectwo, historia wegetarianizmu, filozofia głębokiej ekologii, integralna ekopsychologia. Sporo miejsca poświęciliśmy problemom ekologicznym w Ukrainie, Niemczech, dalekiej Rosji, Mongolii, Chinach, Kirgistanie oraz Tasmanii.

Największą popularnością cieszyło się wydanie 6/2020 poświęcone leśnictwu i reformie gospodarki leśnej.

Prowadziliśmy też serwis dzikiezycie.pl oraz aktywnie komentowaliśmy bieżące tematy na naszym Facebooku i Twitterze. Opublikowaliśmy w nich kilkaset wiadomości.

W minionym roku nasz miesięcznik patronował 23 książkom, filmom, płytom muzycznym, festiwalom i spotkaniom Klubu Myśli Ekologicznej. Aktywnie działał Dzikie Życie RunTeam, uczestniczący w ponad 40 zawodach biegowych.

Co nas niezmiernie cieszy w kolejnym roku udało nam się zwiększyć liczbę prenumerat papierowych i cyfrowych. W stosunku do 2019 r. wzrost wyniósł 10%. Prenumerata to najlepsze wsparcie dla czasopisma.

Wszystkie numery powstały dzięki zaangażowaniu 120 osób, które wsparły miesięcznik swoimi tekstami, realizacją wywiadów, rysunkami, fotografiami, pracą redakcyjną.

Dziękujemy za każde wsparcie udzielone naszemu miesięcznikowi.

Zostańcie z nami w kontakcie!
Wszystkiego dzikiego!

Grzegorz Bożek, redaktor naczelny
redakcja@pracownia.org.pl, tel. 665 831 257

Jesteśmy otwarci na współpracę.