RunTeam 01.04.2018

Nasze marcowe starty

piotr pudzianowski Zimowy Ultramaraton 2018

Marzec to początek sezonu, ale i solidne treningi. Część z nas już startuje, część w zaciszu trenuje, aby dobrze wypaść w najważniejszych startach. W marcu biegaliśmy w kilku miejscach. Oto przegląd niektórych startów.

Warto zacząć od startu Piotra Pudzianowskiego w V Zimowym Ultramaratonie Karkonoskim im. Tomka Kowalskiego, który odbył się 3 marca. Niełatwa trasa górskich zawodów, w trudnych zimowych warunkach. Piotr na Facebooku pisał: "Trasa nieźle mnie wymęczyła. Na grani Karkonoszy silny wiatr, zimno. Liczyłem na trochę lepszy czas, ale cóż".

Trasa ZUK-a to 54 km, same góry, start Jakuszyce, potem Hala Szrenicka, Szrenica, Śnieżne Kotły, Śnieżka, Kowary i meta w Karpaczu. Piotr w czasie 8:43,19, miejsce 289 na 380 miejsc. Gratulujemy!

Jacek przed startem

Nasza trójka na Wiosennej Piątce

Co godne uwagi te zawody są pierwszymi w cyklu Ultra Cup Poland, nowego cyklu w biegach górskich. Aby go ukończyć trzeba  zostać sklasyfikowanym w 3 biegach z 4 zawodów, razem liczących 10 biegów. Piotr już jeden start ma zaliczony!

Tego samego dnia Jacek Futiakiewicz reprezentował nas w zawodach De 20 van Alphen w Holandii. Na 10 kilometrowej trasie zajął 210 miejsce wśród 1057 sklasyfikowanych osób, w czasie 49,25. Powrót po kontuzji nie był łatwy, życzymy zdrowia i kolejnych startów.

18 marca w zawodach Olsztyńska Wiosenna Piątka reprezentowała nas trzy osobowa ekipa. To pierwszy z czterech biegów w lesie nad jeziorem Krzywym. Zawody będą odbywać się na tej samej trasie w różnych porach roku. Pierwszy start odbył się dobrych warunkach, ale przy temperaturze minus 3 stopnie. Trasa terenowa typu cross, dość trudna z długimi podbiegami. Wśród 190 sklasyfikowanych osób 79 miejsce zajął Marcin Foks (czas 24,54), 140 m. Jan Połowianiuk (czas 29,02) i 172 m. Anna Połowianiuk (czas 31,34). Gratulujemy!

25 marca Marek Płotast reprezentował nas w zawodach Leśne Run Warmia 2018 w miejscowości Ruś. Co ciekawe zawody odbywały się nieopodal rezerwatu przyrody Las Warmiński, w ochronę którego byliśmy zaangażowani broniąc go przed myśliwymi, którzy na jego terenie chcieli polować. Nasze działania zakończyły się sukcesem - do polowań nie doszło.

Marek wystartował w biegu na 10 km, zajął 20 miejsce wśród 41 osób sklasyfikowanych, trasę pokonał w czasie 53,23.

Marek na trasie

Również 25 marca w III Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Zręcinie, na 8 kilometrowej trasie reprezentowała nas Sylwia Karaś. Niełatwa trasa trailowa. Wśród 153 uczestników nasza zawodniczka zajęła 75 miejsc w czasie 49,39, wśród kobiet na 4 miejscu, a w kategorii wiekowej 1 miejsce.

Ponadto 4 marca w biegu Wilczym Tropem w Rymanowie-Zdroju na dystansie 5 km reprezentowali nas Anna Hejnar, Sylwia Karaś i Wiesław Kozioł.

Wszystkim gratulujemy wyników :)

Przed nami kolejne starty, tych od kwietnia będzie zapewne więcej. Będziemy o nich na bieżąco informować na naszym serwisie, a także fanpage.

Stowarzyszenie Pracownia na rzecz Wszystkich Istot korzysta z dotacji instytucjonalnej w ramach programu Demokracja w Działaniu.