DZIKIE ŻYCIE 19.09.2022

Marcin Popkiewicz w 77 spotkaniu Klubu Myśli Ekologicznej

marcin-popkiewicz-2022-kadr

20 września 2022 r. odbędzie się 77 spotkanie Klubu Myśli Ekologicznej, którego gościem będzie Marcin Popkiewicz – pisarz, fizyk, analityk megatrendów, ekspert i dziennikarz zajmujący się powiązaniami w obszarach gospodarka–energia–zasoby–środowisko. Patronat nad spotkaniem objął Miesięcznik Dzikie Życie.

Temat spotkania: Potrzebujemy transformacji energetycznej – i nie tylko

Termin: 20 września 2022, godz. 17:00
Miejsce: Sosnowiec, ul. Kościelna 11, Zagłębiowska Mediateka

Facebook oraz YouTube

Wielu z nas nie jest tego świadomych, lecz żyjemy w punkcie zwrotnym historii. Znaleźliśmy się na rozdrożu, a wybór drogi, którą podążymy, jest być może najważniejszą decyzją w historii ludzkości – z jednej strony majaczy przepaść, z drugiej rysuje się spójna wizja dobrej przyszłości społecznej, gospodarczej i środowiskowej.

Marcin Popkiewicz – autor bestsellerów „Świat na rozdrożu”, „Rewolucja energetyczna. Ale po co?”, „Nauka o klimacie” oraz „Zrozumieć transformację energetyczną”. Założyciel i redaktor portali naukaoklimacie.pl i ziemianarozdrozu.pl. Laureat głównej nagrody „Dziennikarze dla klimatu 2015”, „Economicus 2016” za najlepszą książkę szerzącą wiedzę ekonomiczną oraz „Promotor Energetyki Odnawialnej 2016”. Wraz z zespołem redakcji „Nauka o klimacie” laureat przyznawanej przez MNiSW oraz PAP nagrody „Popularyzator Nauki 2017”. „Lider edukacji o zrównoważonym rozwoju” magazynu Forbes w 2022 r. Przewodniczący Komitetu Monitorującego projektów z zakresu Europejskiego Zielonego Ładu w Narodowym Centrum Badań i Rozwoju.

Na łamach „Dzikiego Życia” można przeczytać 3 rozmowy z Marcinem Popkiewiczem:

Rozmowę z gościem KME poprowadzą: prof. Piotr Skubała oraz dr Ryszard Kulik.

Organizatorzy: prof. dr hab. Piotr Skubała (Wydział Biologii i Ochrony Środowiska, Uniwersytet Śląski), dr Ryszard Kulik (Pracownia na rzecz Wszystkich Istot).

Patronat nad spotkaniem objął Miesięcznik Dzikie Życie.


Opis. Fot. Autor
Opis. Fot. Autor

Marcin Popkiewicz o wyzwaniach klimatycznych współczesnego świata

Mówi ekspert

Wielu z nas nie jest tego świadomych, lecz żyjemy w punkcie zwrotnym historii. Znaleźliśmy się na rozdrożu, a wybór drogi, którą podążymy, jest być może najpoważniejszą decyzją w historii ludzkości - z jednej strony majaczy przepaść, a drugiej rysuje się spójna wizja dobrej przyszłości społecznej, gospodarczej i środowiskowej.

Marcin Popkiewicz

Wstęp do książki Rewolucja energetyczna. Ale po co?, Wydawnictwo Sonia Draga, Katowice 2015