DZIKIE ŻYCIE 06.07.2023

Miesięcznik Dzikie Życie poleca książkę „Dzikie dziecko” Leszka Naziemca

Dzikie-dziecko-2023

Ukazała się książka współpracownika „Dzikiego Życia” Leszka Naziemca „Dzikie dziecko. Jak wspierać rozwój psychoruchowy dziecka w zgodzie z naturą”. Patronat medialny nad poradnikiem objął nasz miesięcznik.

Ta książka powstała przede wszystkim z myślą o rodzicach, którym właśnie urodziło się dziecko. Przedstawione w niej pomysły i idee mogą być stosowane w domu i poza nim, w żłobku, przedszkolu i pierwszych klasach szkoły podstawowej. Przydadzą się również terapeutom, którzy na co dzień pracują z niemowlętami i maluchami, dbając o ich aparat ruchu.

„Cywilizacja zmiotła doświadczenia sensomotoryczne, które budowały umysł przez ostatni milion lat. Czy coś z tego możemy odzyskać? Czy podczas opieki nad dzieckiem, możemy wrócić do samych źródeł? Czy doświadczenia sensomotoryczne dziecka mogą i czy powinny przypominać to, co kiedyś dawała nam sama przyroda?”

mówi Leszek Naziemiec

Żyjemy w warunkach diametralnie innych od tych, w których na świecie pojawił się nasz gatunek. Cywilizacja zmieniła bardzo dużo – także sposób, w jaki opiekujemy się dziećmi. Umieszczamy je w różnego rodzaju nosidłach, fotelikach i bujakach, uczymy chodzić w butach, korygujemy postawę i sposób, w jaki chodzą czy siedzą. To wszystko wyrazy troski o najmłodszych, które jednak... nie zawsze są dla nich dobre.

Jeśli chcesz się dowiedzieć, jak w zgodzie z naturą wspomóc rozwój sensomotoryczny swojego dziecka – ten poradnik jest dla Ciebie!

Polecam moją książkę przyszłym rodzicom, rodzicom i wszystkim, których interesuje rozwój dziecka”

dodaje autor
Okładka poradnika
Okładka poradnika

Polecamy rozmowę z Leszkiem Naziemcem „Warto zwrócić się w stronę rzeki” z numeru 10/2021.

Leszek Naziemiec od 2019 r. regularnie publikuje na łamach „Dzikiego Życia”. Jednym z jego pierwszych tekstów był artykuł „Kalendarz pływaka zimnych wód” (nr 6/2019).

Wydawcą książki jest Sensus.

Kup książkę

Leszek Naziemiec – fizjoterapeuta i psycholog z 25-letnią praktyką, specjalizujący się w zaburzeniach rozwoju psychoruchowego u niemowląt i małych dzieci. Nauczyciel akademicki, do tej pory związany głównie z katowicką AWF. Prowadzi warsztaty dla rodziców i fizjoterapeutów. Na jego podejście wielki wpływ wywarły wyprawy do Arktyki, na Antarktydę i do Ameryki Południowej ― obserwacja ludzi zanurzonych głęboko w przyrodzie stała się doświadczeniem wzbogacającym i przebudowującym warsztat terapeutyczny. W swojej działalności propaguje życie blisko natury, odbudowę więzi człowieka z przyrodą i odnowę sportu w duchu prostoty. Autor książki „Dzikie pływanie”, w której zachęca do pływania w otwartych akwenach o każdej porze roku. Prowadzi na ten temat audycję „Dzika woda” w radiu Klang oraz regularnie publikuje artykuły w „Dzikim Życiu”. Więcej na stronie autora: naziemiec.pl.