DZIKIE ŻYCIE 28.02.2024

Miesięcznik Dzikie Życie poleca książkę Ryszarda Kulika „Wystarczająco dobre życie”

Kulik-Wystarczajaco-dobre-zycie-1200x800

Ukazała się nowa książka Ryszarda Kulika „Wystarczająco dobre życie” wydana przez Natuli. Patronat medialnym nad wydaniem książki objął Miesięcznik Dzikie Życie.

Ryszard Kulik pisze: „Mam wszystko. Piękną rodzinę, dom, stabilizację, podróże. Wydawać by się mogło, że żyję swoim marzeniem. Jednak towarzyszy mi poczucie, że świat znajduje się za szybą. Życie mija, a ja zdaję się patrzeć na nie z boku i nie czuję kompletnie niczego. Znacie ten stan? Zauważacie go? Czy próbowaliście coś z tym robić? Może poszliście na zakupy. Może zaplanowaliście remont, zakup większego domu, jeszcze bardziej egzotyczną podróż, a może… zmianę partnera? Pomogło czy nie? Czy po pierwszej euforii powierzchownej zmiany nadal dopada was ta odrętwiała pustka.

Książka Wystarczająco dobre życie opowiada o tym, jak głęboko można poczuć się w zgodzie ze sobą i światem bez powierzchownych rewolucji. Otwiera nas na ciekawość, zrozumienie i pokorę wobec tego co większe, potężniejsze oraz… naprawdę ważne”.

Czy nasze życie się udaje? Czy jesteśmy z niego zadowoleni? Czy częściej czujemy, że ma sens, niż że nie? Trudno powiedzieć, prawda? Gubimy się w definicjach szczęścia, spełnienia i przyjemności; bardzo często szukamy tego, co ważne, w tym, co ostatecznie okazuje się kompletnie nieistotne.

Polecamy książkę Ryszarda Kulika
Polecamy książkę Ryszarda Kulika

Książka Kulika tasuje życiowe karty i rozdaje je na nowo. Zachęca do przyglądania się rzeczom, na które przestaliśmy zwracać uwagę. Wreszcie – pomaga poczuć prawdziwą odpowiedzialność za samych siebie i cały świat.

W lutowym wydaniu „Dzikiego Życia” można przeczytać rozmowę z autorem książki, wywiad nosi tytuł: „Dajmy odetchnąć sobie i światu”.

Książkę można nabyć w wydawnictwie Natuli

Ryszard Kulik – doktor psychologii, trener rekomendowany przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne. Od ponad 26 lat zaangażowany w prowadzenie grup w ramach edukacji psychologicznej i ekologicznej. Poza tym specjalizuje się w prowadzeniu grup w obszarze ekopsychologii i głębokiej ekologii. Od ponad 20 lat jest felietonistą „Dzikiego Życia”, opublikował w nim około 300 tekstów. Autor wciąż dostępnej książki „Odkrywanie natury. Praktyka głębokiej ekologii” wydanej przez Pracownię na rzecz Wszystkich Istot w 2008 roku. Jego misją jest towarzyszenie człowiekowi w procesie przekraczania oddzielenia od samego siebie, innych ludzi i przyrody. Zapalony rowerzysta i włóczykij; miłośnik dzikości i prostego życia poza głównym nurtem cywilizacji. Najwięcej o sobie i świecie nauczył się, przebywając samotnie w dzikich miejscach oraz śpiąc w lesie pod gołym niebem.

Patronat medialnym nad książką objął Miesięcznik Dzikie Życie.

Ekologia głęboka czyli filozofia w służbie Ziemi - dr Ryszard Kulik - wykład, 2017 r.