DZIKIE ŻYCIE Wydarzenie 24.06.2024

Wilki wśród nas – koegzystencja ludzi i wilków w Puszczy Wkrzańskiej

Wilki-wsrod-nas-1200x800

Zapraszamy na spotkanie edukacyjne dotyczące wilków „Wilki wśród nas – koegzystencja ludzi i wilków w Puszczy Wkrzańskiej”. Patronat medialny nad spotkaniem objął Miesięcznik Dzikie Życie. 

Data: 29 czerwca 2024 r., godz.: 13:00-14:45
Miejsce: Zalesie, Transgraniczny Ośrodek Edukacji Ekologicznej
Wstęp wolny 

Organizatorzy podają, że na spotkaniu wyjaśnią w jaki sposób unikać konfliktów z wilkami. Przedstawią zalecenia dotyczące zachowań przy spotkaniu z wilkami. Zostaną też opisane działania prewencje, mające na celu unikanie konfliktów z wilkami.

Przybliżą stan populacji wilków Puszczy Wkrzańskiej i rolę tych dużych drapieżników w przyrodzie. Zaprezentują zdjęcia wilków z tego obszaru.

Wilki nie staną same w swojej obronie, nie zdementują plotek, nie obalą mitów, nie pokażą się w jaśniejszym świetle, aby przeciwstawić się uprzedzeniom. Potrzebują nas do tego. Na spotkaniu w Puszczy Wkrzańskiej wyjaśnimy jak zapobiegać konfliktom oraz jak postąpić gdy spotkamy wilka. Spotkania edukacyjne na temat wilka są obecnie niezbędne. W mediach promowane są fake newsy na temat wilka co wywołuje niepokój lub strach u ludzi. Chcemy w rzetelny sposób pokazać jaką rolę pełni wilk w przyrodzie

– mówi Katarzyna Kozyra-Zyskowska

Wiarygodne informacje na temat wilków w regionie oraz prawidłowe zachowania w stosunku do dużych drapieżników, przyczynią się do ich lepszej koegzystencji z hodowcami, mieszkańcami, turystami, czy odwiedzającymi region. Przedstawienie rzetelnych danych na temat wilków z Puszczy Wkrzańskiej, pozwoli na zminimalizowanie niepokoju wśród ludzi oraz dezinformacji w mediach.

Wilki-wsrod-nas-plakat

Harmonogram:

13:00 – przywitanie
13:15-14:00 – dr Katarzyna Kozyra-Zyskowska „Wilki wśród nas – koegzystencja ludzi i wilków w Puszczy Wkrzańskiej”
14:00-14:15 – Sylwia Rylowska – „Wilki Puszczy Wkrzańskiej w obiektywie (diaporama)”
14:15-14:45 – Dyskusja i zakończenie

Kontakt: Katarzyna Kozyra-Zyskowska, tel. 665 163 158, pracaprzyrodnika@gmail.com

Wydarzenie organizowane jest przez Praca Przyrodnika Sp. z o.o. oraz Stowarzyszenie Rewilding Oder Delta.

Pracownia na YouTube