DZIKIE ŻYCIE

Biegowy sezon 2021 w „Dzikie Życie RunTeam” za nami

Miesięcznik Dzikie Życie

Szósty sezon aktywności Dzikie Życie RunTeam dobiegł końca. W 2021 roku braliśmy udział w 58 zawodach, popularyzując idee ochrony wśród biegających. Inicjowaliśmy akcje podkreślające znaczenie ochrony środowiska oraz promowaliśmy nasz miesięcznik. [podsumowanie sezonu 2021]

Cały sezon to nie tylko zawody, w których chętnie braliśmy udział, ale także aktywność popularyzująca ochronę środowiska w kręgach biegaczek i biegaczy.

W 2021 roku wciąż zmagaliśmy z ograniczeniami w startach z powodu covidu, ale mimo tego wystartowaliśmy w 58 zawodach.

Nasz wynik wypracowało 26 osób.

Startowaliśmy w 29 biegach trailowych, 14 biegach ultra, 21 zawodach ulicznych. Razem w zawodach przebiegliśmy 2486 kilometrów. Przez 6 sezonów, od początku istnienia teamu, wystartowaliśmy w 404 zawodach, pokonując w nich 14356 km.

Nasze sukcesy w 2021 roku:

  • Karol Flejmer 2 miejsce w zawodach 18. Nibelungenlauf Wormser w biegu na 10 km w czasie 36:03.
  • Katarzyna Wojciechowska 2 miejsce w 70-kilometrowym biegu ultra w ramach Festiwalu Biegowego Sandomierskiego Szlaku Winiarskiego.
  • dołączyło do nas 8 nowych biegaczek i biegaczy.

W kwietniu 2021 roku w programie Kamila Dąbkowskiego „Black Hat Ultra” Grzegorz Bożek udzielił obszernego wywiadu na tematy aktywności sportowej, turystycznej realizowanej bezpośrednio w przyrodzie. Mówił o Biegowej karcie etycznej, wpływie biegów na środowisko, friluftsliv, głębokiej ekologii i wegetarianizmie. Posłuchajcie:

Zawsze trzymamy się naszych zasad, które opisane są w naszym Regulaminie i kodeksie etycznym, nie startujemy w zawodach, które promują idee zabudowy i niszczenia przyrody.

Gdyby ktoś chciał dołączyć zachęcamy do przyłączania się do naszego zespołu!

Gratulujemy wszystkim naszym zawodniczkom i zawodnikom za wsparcie w sezonie 2021.

Kontakt: Grzegorz Bożek, redakcja@pracownia.org.pl
dzikiezycie.pl/run-team, tel. 665 831 257