DZIKIE ŻYCIE Wstępniak

Wybierzmy najlepiej dla przyrody

Grzegorz Bożek

Niebawem wybory. To ważne, aby w nich uczestniczyć, bo potrzebujemy obywatelskiego społeczeństwa. To ważne również ze względów środowiskowych – wybierzemy ludzi, którzy przez najbliższe lata będą decydować o tym, jak będzie zarządzana i chroniona przyroda, oraz w jaki sposób będzie realizowana transformacja energetyczna.

Oddajcie głos na tych ludzi, którzy sprawy ekologiczne mają w swoich programach, a najlepiej na tych, którzy dali się już poznać z działań na tym polu. Nawet jeśli nie jest to ich główny temat zainteresowań – sprawdźcie jakie podejmowali decyzje w sprawach ochrony lasów, rzek czy klimatu.

Przyjrzyjcie się programom poszczególnych partii politycznych i ugrupowań, na ile wywiązywali się z deklaracji dotyczących środowiska. Co prawda ekologia i środowisko nigdy nie były tematami szczególnie istotnymi dla polityków i polityczek, to w ostatnich latach można zauważyć, że np. sprawa lasów stała się na tyle obecna w przestrzeni politycznej, iż wiadomo, że ich przyszłość w dużej mierze zależy od tego kogo wybierzemy.

Nasze czasopismo trafia do niektórych polityków i polityczek. Wiemy, że nasze argumenty trafiają do wielu ludzi polityki. Dlatego tym bardziej zachęcamy Was do wybrania tych ludzi, którzy w najbliższych latach będą forsować najbardziej zielone rozwiązania.

Wszystkiego dzikiego.

Grzegorz Bożek