DZIKIE ŻYCIE 06.06.2022

Anna Maziuk w 76 spotkaniu Klubu Myśli Ekologicznej w Katowicach

anna-maziuk-kadr

14 czerwca 2022 r. odbędzie się 76 spotkanie Klubu Myśli Ekologicznej, którego gościem będzie Anna Maziuk – dziennikarka, autorka książki „Instynkt. O wilkach w polskich lasach”, pasjonatka tropienia zwierząt i fotografii. Patronat nad spotkaniem objął Miesięcznik Dzikie Życie.

Temat spotkania: O wilkach, ludziach i naszej więzi z przyrodą

Termin: 14 czerwca 2022, godz. 17:30
Miejsce: Ruda Śląska (Chebzie), ul. Dworcowa 33 (Stacja Biblioteka MBP)

Facebook oraz YouTube

Nasz stosunek do danego zwierzęcia, całego gatunku, dowolnego fragmentu przyrody, bardzo dużo mówi o nas samych – jako konkretnych osobach, jako społeczności, narodzie, grupie. Chciałam pokazać nam wszystkim rodzaj lustra, zwierciadła, w którym możemy się przejrzeć i spróbować szczerze odpowiedzieć na pytanie: dlaczego wilk budzi w nas tyle skrajnych emocji?… Wizerunek złego wilka może być zakorzeniony głęboko w naszej podświadomości. Takich przekonań ciężko się pozbyć, bo dotyczą instynktów, archetypów. Myślę, jednak – może właśnie dlatego, iż tak bardzo oddzieliliśmy się od naszej pierwotnej natury – że jesteśmy w stanie je okiełznać i przetransformować.

Anna Maziuk – absolwentka dziennikarstwa na Uniwersytecie Warszawskim. Dziennikarka, publikowała w „Wysokich Obcasach”, „Polityce”, „Newsweeku Psychologii”, „Tygodniku Powszechnym” i „Zwierciadle”. Związana z fundacją i pismem „Kosmos dla Dziewczynek”, w którym opowiada dzieciom o przyrodzie. Propagatorka wiedzy o przyrodzie, prowadzi autorskie warsztaty edukacyjne oraz związane z tworzeniem dla dzieci i dorosłych. Wiele z nich odbywa się w lesie, który nazywa niekończącym się placem zabaw. To tam czuje się najlepiej.

Na łamach „Dzikiego Życia” można przeczytać rozmowę z Anną Maziuk oraz recenzję jej książki „Instynkt. O wilkach w polskich lasach”:

Rozmowę z gościem KME poprowadzą: prof. Piotr Skubała oraz dr Ryszard Kulik.

Organizatorzy: prof. dr hab. Piotr Skubała (Wydział Biologii i Ochrony Środowiska, Uniwersytet Śląski), dr Ryszard Kulik (Pracownia na rzecz Wszystkich Istot).

Patronat nad spotkaniem objął Miesięcznik Dzikie Życie.

Pracownia na YouTube

W obronie wilków pod Ambasadą Republiki Słowacji