DZIKIE ŻYCIE 07.07.2022

Miesięcznik Dzikie Życie poleca komiks Izabelli i Piotra Miklaszewskich „Podróże z pazurem. W objęciach pasatów”

miklaszewscy-podroze-z-pazurem-w-objeciach-pasatow

Ukazał się komiks Izabelli i Piotra Miklaszewskich „Podróże z pazurem. W objęciach pasatów” z rysunkami Filipa Sułkowskiego, o podróżach Izy, Piotra i psa Snupka. Patronat medialny nad wydaniem komiksu objął Miesięcznik Dzikie Życie.

Iza, Piotr i pies Snupek od kilku lat w podróży dookoła świata. Autostopem, jachtostopem i jak się tylko da, byle do przodu. Pewnego dnia wyruszyli w drogę, by sprawdzić, jak wygląda życie ludzi w różnych zakątkach globu: o czym marzą, co jedzą, co ich uszczęśliwia, a co chcieliby zmienić. Młody czytelnik dostaje jedyną w swoim rodzaju bezpośrednią relację ze świata, w dodatku z podróży z psem. Zwierzęta, przyroda, stan naszej planety to ważne tematy w tej historii. Iza i Piotr prowadzą popularny blog podróżniczy. On jest dziennikarzem, ona – graficzką, a Snupek, adoptowany przed laty ze schroniska, to bez wątpienia najbardziej znany pies w Polsce.

W tym odcinku, po przemierzeniu pustyni, gór i tysięcy kilometrów na lądzie, przed podróżnikami pojawia się Ocean Atlantycki. Czy uda im się dostać na jego drugi brzeg?

Komiks można zdobyć Wydawnictwie Dookoła Świata

„Podróże z pazurem. W objęciach pasatów” to jedna z części przygód Izy, Piotra i Snupka. Dostępne są jeszcze: „Podróże z pazurem. Historia łapą pisana”, „Podróże z pazurem. Kalima nosi piaski Sahary”.

Izabella Miklaszewska – graficzka specjalizująca się w animacji i 3D.Długo mieszkała w Holandii więc, jak twierdzi jej mąż, często trudno jej zrozumieć typowo polskie absurdy i polityczne scysje. Zawsze uśmiechnięta optymistka pozytywnie nastawiona do świata i ludzi.

Piotr Miklaszewski – absolwent Wydziału Dziennikarstwa Uniwersytetu Warszawskiego. Czasem dziennikarz prawny w eleganckiej koszuli, a czasem elektryk w ogrodniczkach na szelki. Maruda z ogromnym poczuciem humoru i dystansem do siebie i otaczającej go rzeczywistości.

Filip Sułkowski – z pochodzenia Galicjanin, od dwudziestu lat mieszkaniec Krakowa. Rysownik, projektant okładek do książek, komiksiarz, amator żeglarstwa i miłośnik budżetowych podróży. Laureat dwóch wyróżnień na Ogólnopolskich Spotkaniach Podróżników, Żeglarzy i Alpinistów KOLOSY za rejsy własnoręcznie zbudowaną czterometrową łodzią żaglową przez Bałtyk i za Koło Polarne. W 2018 r. wraz z partnerką przepłynął Atlantyk na własnoręcznie zbudowanym sześciometrowym jachcie ze sklejki.

Prof. Jan Marcin Węsławski o zmianach klimatu w oceanach

Rykowisko i polowanie w rysunkach Ryszarda Dąbrowskiego

Rysuje Ryszard Dąbrowski