Miesięcznik Dzikie Życie poleca książkę Ryszarda Kulika „Wystarczająco dobre życie”
![Kulik-Wystarczajaco-dobre-zycie-1200x800](/uploads/media/730x/05/12855-Kulik-Wystarczajaco-dobre-zycie-1200x800.webp?v=1-0)
Ukazała się nowa książka Ryszarda Kulika „Wystarczająco dobre życie” wydana przez Natuli. Patronat medialnym nad wydaniem książki objął Miesięcznik Dzikie Życie.
Ryszard Kulik pisze: „Mam wszystko. Piękną rodzinę, dom, stabilizację, podróże. Wydawać by się mogło, że żyję swoim marzeniem. Jednak towarzyszy mi poczucie, że świat znajduje się za szybą. Życie mija, a ja zdaję się patrzeć na nie z boku i nie czuję kompletnie niczego. Znacie ten stan? Zauważacie go? Czy próbowaliście coś z tym robić? Może poszliście na zakupy. Może zaplanowaliście remont, zakup większego domu, jeszcze bardziej egzotyczną podróż, a może… zmianę partnera? Pomogło czy nie? Czy po pierwszej euforii powierzchownej zmiany nadal dopada was ta odrętwiała pustka.
Książka Wystarczająco dobre życie opowiada o tym, jak głęboko można poczuć się w zgodzie ze sobą i światem bez powierzchownych rewolucji. Otwiera nas na ciekawość, zrozumienie i pokorę wobec tego co większe, potężniejsze oraz… naprawdę ważne”.
Czy nasze życie się udaje? Czy jesteśmy z niego zadowoleni? Czy częściej czujemy, że ma sens, niż że nie? Trudno powiedzieć, prawda? Gubimy się w definicjach szczęścia, spełnienia i przyjemności; bardzo często szukamy tego, co ważne, w tym, co ostatecznie okazuje się kompletnie nieistotne.
![Polecamy książkę Ryszarda Kulika](/uploads/media/310x/04/12854-Kulik-Wystarczajaco-dobre-zycie-2.webp?v=1-0)
Książka Kulika tasuje życiowe karty i rozdaje je na nowo. Zachęca do przyglądania się rzeczom, na które przestaliśmy zwracać uwagę. Wreszcie – pomaga poczuć prawdziwą odpowiedzialność za samych siebie i cały świat.
W lutowym wydaniu „Dzikiego Życia” można przeczytać rozmowę z autorem książki, wywiad nosi tytuł: „Dajmy odetchnąć sobie i światu”.
Książkę można nabyć w wydawnictwie Natuli
Ryszard Kulik – doktor psychologii, trener rekomendowany przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne. Od ponad 26 lat zaangażowany w prowadzenie grup w ramach edukacji psychologicznej i ekologicznej. Poza tym specjalizuje się w prowadzeniu grup w obszarze ekopsychologii i głębokiej ekologii. Od ponad 20 lat jest felietonistą „Dzikiego Życia”, opublikował w nim około 300 tekstów. Autor wciąż dostępnej książki „Odkrywanie natury. Praktyka głębokiej ekologii” wydanej przez Pracownię na rzecz Wszystkich Istot w 2008 roku. Jego misją jest towarzyszenie człowiekowi w procesie przekraczania oddzielenia od samego siebie, innych ludzi i przyrody. Zapalony rowerzysta i włóczykij; miłośnik dzikości i prostego życia poza głównym nurtem cywilizacji. Najwięcej o sobie i świecie nauczył się, przebywając samotnie w dzikich miejscach oraz śpiąc w lesie pod gołym niebem.
Patronat medialnym nad książką objął Miesięcznik Dzikie Życie.