DZIKIE ŻYCIE 29.01.2017

Bieg GBU dla kliniki dziecięcej w Bad Kreuznach

karol-flejmer-2017-01-kadr.jpg

Karol Flejmer reprezentował nas w towarzyskim, kameralnym biegu GBU, który odbył się w miejscowości Bad Sobernheim w zachodnich Niemczech. Podczas biegu prowadzona jest zbiórka walkę ze stwardnieniem zanikowym bocznym oraz wsparcie dla kliniki dziecięcej w Bad Kreuznach.

Bieg odbywa się co roku w styczniu, organizuje go lokalna grupa biegaczy o nazwie TrailTeam Nahetal. Przeważnie gromadzi on około 50 biegaczy, w tym roku wystartowało 60 osób. Nie są to zawody, nie ma tu wpisowego, numerów startowych czy podium. Jest koleżeńska atmosfera, integracja z innymi biegaczami, współdzielenie pasji oraz tradycyjnie, bo już po raz piąty, kwesta na walkę ze stwardnieniem zanikowym bocznym. Dodatkowo, w tym roku pieniądze przeznaczone zostały także na klinikę dziecięcą w Bad Kreuznach. W sumie na oba cele powędrowało 500 euro.

Sam bieg składa się zawsze z 5 rund, po około 10-11 km każda. Uczestnicy biegu decydują dowolnie, w jakim tempie najwygodniej im się biegnie oraz ile rund zamierzają ukończyć. Nie ma tu żadnej presji wynikającej z czasu lub miejsca. Większość uczestników schodzi po 1 lub 2 okrążeniach, lecz i nie brakuje chętnych na pełne 5 rund.

Nasz reprezentant, startujący w naszych barwach, jako jeden z niewielu przebiegł pełne 5 okrążeń (około 53 km). W tym roku ważna była regeneracja podczas biegu, temperatura sięgała bowiem poniżej minus 10 stopni.