DZIKIE ŻYCIE 04.12.2010

Miesięcznik Dzikie Życie z nową ceną

logo-miesiecznik-dzikie-zycie.jpg

Rośnie cena miesięcznika Dzikie Życie – roczna prenumerata miesięcznika kosztować będzie 50 zł, zaś od numeru 2/2011 pojedynczy egzemplarz 6 zł. Zmiana ceny spowodowana jest stale rosnącymi kosztami wydawania pisma oraz brakiem realnego wsparcia ze strony Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.

Od 8 lat cena miesięcznika była niezmienna i wynosiła 4 zł. Grudniowo-styczniowy numer jest ostatnim wydanym w tej cenie. Niestety ze względu na stale rosnące koszty miesięcznika jesteśmy zmuszeni ją podnieść do 6 zł w sprzedaży indywidualnej i 5 zł w prenumeracie (prenumerata roczna kosztować będzie 50 zł, dwuletnia 100 zł). Prenumeraty opłacone przed 3 grudnia br. będą realizowane po starej cenie aż do jej zakończenia.

Na zmianę ceny miał również wpływ fakt iż, po raz pierwszy od wielu lat, miesięcznik w przyszłym roku nie będzie miał realnego wsparcia ze strony Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach, który postawił Pracowni jako wydawcy warunki, które nie mogły zostać przyjęte.

Pismo nie przynosi zysku a sprzedaż egzemplarzowa i prenumerata tylko w niewielkim stopniu pokrywa koszty wydawania miesięcznika. Miesięcznik Dzikie Życie nie zawiera komercyjnych reklam, nie przyjmuje pieniędzy od kontrowersyjnych firm. Obecnie pismo utrzymuje się z wpłat z 1% podatku, dotacji Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz sprzedaży i prenumeraty.

Nowy rok będzie kluczowy dla utrzymania pisma, w związku z tym zachęcamy czytelników do wspierania miesięcznika, kontynuowania prenumeraty, zachęcania innych do jej podjęcia oraz przekazania swojego 1% podatku dla wsparcia miesięcznika Dzikiego Życia. Każda pojedyncza wpłata i prenumerata realnie pomaga nam wydawać pismo, a tym samym skuteczniej chronić dziką przyrodę

mówi Grzegorz Bożek, redaktor naczelny miesięcznika Dzikie Życie

Korzystając z okazji redakcja miesięcznika dziękuje starym i nowym prenumeratorom – dzięki Wam wydawanie pisma ma sens. Cieszy nas również to, że w ciągu ostatniego roku ilość prenumeratorów wzrosła o 25%.

Redakcja Dzikiego Życia nadal zamierza konsekwentnie bronić przyrody, pisać o trudnych sprawach i przedstawiać niewygodne fakty. Celem wydawania pisma niezmiennie pozostaje szerzenie idei ochrony przyrody. Zachęcamy czytelników do współtworzenia pisma i promowania go wśród swoich znajomych, przyjaciół i rodzin.

Obecnie miesięcznik Dzikie Życie jest łatwiej kupić – dostępny jest w salonikach Ruchu, Garmond Press, Franpress oraz Empiku, na stronie miesięcznika znajduje się przejrzysta Mapa sprzedaży, zaś na stronach eGazety i e-kiosk dostępne są elektroniczne wydania z lat 2009-2010.

Najnowszy numer miesięcznika Dzikie Życiepoświęcony jest zagrożeniom wód leczniczych i mineralnych. Na łamach pisma przeczytać można m.in. artykuł „Wody lecznicze i mineralne pod presją” Krzysztofa Okrasińskiego i Grzegorza Bożka. Autorzy piszą o powstającej w terenach górskich coraz większej ilości hoteli wielkokubaturowych, ośrodków wypoczynkowych i sportowo-rekreacyjnych oraz mających miejsce w ostatnim czasie poważnych ingerencjach w wody podziemne polskich uzdrowisk górskich. W numerze ponadto obszerny wywiad z dr Lucyną Rajchel i dr. Mariuszem Czopem o niszczeniu podziemnych wód; wywiad z dr. Markiem Kaczmarzykiem o edukacji ekologicznej i memetyce; artykuł Katariny Polańskiej problemach z delfinariami na Ukrainie. Zachęcamy do lektury!

Miesięcznik Dzikie Życie to jedyne pismo ekologiczne w Polsce, które odważnie, dociekliwie i bezkompromisowo prezentuje problem ochrony przyrody. Na łamach miesięcznika publikują wybitni naukowcy, przyrodnicy i autorytety świata kultury; przedstawiane są zagadnienia ekologiczne i istotne teksty dotyczące światopoglądu ekologicznego.

Miesięcznik można kupić w salonach Empik, Ruch, Garmond Press, Franpress oraz zamówić w naszym sklepie (pojedyncze egzemplarze i prenumerata). W wersji elektronicznej w serwisach: eGazety.pl, e-Kiosk.pl.

Artykuły w Miesięczniku Dzikie Życie