DZIKIE ŻYCIE Wstępniak

Pseudoekolodzy

Grzegorz Bożek

Doczekaliśmy się wreszcie prawdziwych pseudoekologów, jakkolwiek brzmi to niedorzecznie. Już teraz jednak można światu odtrąbić – fundacja prawicowego publicysty Tomasza Sakiewicza spełnia wszelkie kryteria, aby godnie zaprezentować pseudoekologów.

Szykowany właśnie produkt tivipuszcza to kluczowy element realizacji projektu, który fundacja Sakiewicza pozyskała z narodowego funduszu (aż 6 milionów na portal o Puszczy Białowieskiej). Ten projekcik jest zapewne pijarowym majstersztykiem nowomowy tak dobrze znanej z ust ministra Szyszki. Zresztą sam minister i jego świta będą tam zapewne często obecni. No i oczywiście ekolodzy, jak choćby ksiądz-myśliwy Tomasz Duszkiewicz czy liczna reprezentacja z Lasów Państwowych.

Kuriozalne są okoliczności pozyskania tych 6 milionów zł dla ekologów, o czym donosił portal okopress. Kto choć trochę zna budżety organizacji pozarządowych działających w nurcie ekologicznym wie, że takie pieniądze dla nikomu nieznanej ekologicznej organizacji nigdy nie były przyznawane.

Czekamy, czekamy na ten projekcik z niecierpliwością. Jedno jest pewne – będzie się na nim działo, a to że przyroda jest w tym projekciku tylko pretekstem do walki o władzę nad przyrodą… A co tam. O to pewnie chodziło.

Wszystkiego dzikiego!

Grzegorz Bożek