RunTeam 13.05.2016

Dusiołek Górski w Beskidach i dżem wiśniowy

7 maja Dariusz Czechowicz wystartował w XI Dusiołku Górskim odbywającego się Beskidzie Wyspowym i Beskidzie Makowskim.

Była to kolejna impreza biegowa zaliczana do Pucharu MnO. Dusiołek Górski odbywa się corocznie w Wiśniowej. Frekwencja dopisała (pomimo odbywających się równocześnie w nieodległych Krzeszowicach zawodów w randze mistrzostw Polski) na starcie stanęło 270 zawodników. Do wyboru były trasy 35 i pucharowa 50 km. Pięćdziesięciokilometrowa trasa pucharowa wiodła przez szczyty Księża Góra, Grodzisko, Glichowiec, Kamiennik, Lubomir i Ciecień.

Dariusz zajął 13 miejsce wśród 32 sklasyfikowanych uczestników, pokonał trasę 52,5 km w 9:53 z sumą przewyższeń 4479 m.

Dla każdego startującego przewidziana była nagroda: słoik dżemu wiśniowego z Wiśniowej ;-)