DZIKIE ŻYCIE

Intensywny 2019 rok za nami

Miesięcznik Dzikie Życie

Kolejny rok za nami, rok wyjątkowy, w którym nasz miesięcznik świętował 25-lecie istnienia.

W 2019 roku ukazało się 12 wydań Dzikiego Życia, 10 regularnych oraz 2 wydania specjalne. Opublikowaliśmy 148 tekstów, w tym 21 wywiadów.

W czerwcu świętowaliśmy 25-lecie istnienia Miesięcznika, do wydania 6/2019 (300 numer w historii czasopisma!) dodaliśmy reprint pierwszego wydania z 1994 roku.

Aktywnie prowadziliśmy też nasz serwis internetowy www.dzikiezycie.pl oraz nasze konta w mediach społecznościowych na Facebooku i Twitterze. Opublikowaliśmy w nich kilkaset wiadomości.

Tematy, które dominowały w roku 2019 na naszych łamach to: ochrona dzików, ochrona gór, gospodarka leśna, ochrony przyrody przy drogach, specustawa drogowa, Lex Investor, ochrona Puszczy Białowieskiej, łowiectwo, Mazury a drogi, presja na Magurski Park Narodowy, historia wegetarianizmu, filozofia głębokiej ekologii, sport a ekologia. Sporo miejsca poświęciliśmy problemom ekologicznym w Ukrainie, Białorusi, a także Francji, dalekiej Rosji, oraz Antarktydzie i Arktyce.

Największą popularnością cieszyło się wydanie 4/2019 poświęcone leśnictwu i Lasom Państwowym, z niezwykle ważnym artykułem „Lasy Państwowe do zmiany – pora na lasy dla ludzi i przyrody”.

W minionym roku nasz miesięcznik udzielił ponad 20 patronatów książkom, filmom, konferencjom i festiwalom.

Aktywnie działał również nasz team biegowy Dzikie Życie RunTeam, którego kilkudziesięciu biegaczy i biegaczek uczestniczyło w ponad 90 zawodach biegowych.

Co nas niezmiernie cieszy w ciągu ostatniego roku znacząco wzrosła (aż o 40%) liczba prenumerat papierowych i cyfrowych. Prenumerata to najlepsze wsparcie dla czasopisma.

Wszystkie wydania z 2019 roku powstały dzięki zaangażowaniu ponad 120 osób, które wsparły miesięcznik swoimi tekstami, realizacją wywiadów, rysunków, fotografii, pracą redakcyjną.

Dziękujemy za pomoc wszystkim autorkom i autorom tekstów lub wywiadów, grafikom i graficzkom, redaktorom i redaktorkom, wolontariuszom i wolontariuszkom oraz darczyńcom. Bez Waszego wsparcia ukazywanie się naszego Miesięcznika byłoby niemożliwe.

Dziękujemy również także za wsparcie Fundacji im. Stefana Batorego, dzięki której w latach 2018-2019 korzystaliśmy z instytucjonalnego wsparcia przy realizacji promocji czasopisma.

Dziękujemy za każde wsparcie udzielone naszemu miesięcznikowi.

Zostańcie z nami w kontakcie!
Wszystkiego dzikiego!

Grzegorz Bożek, redaktor naczelny
redakcja@pracownia.org.pl, tel. 665 831 257

Jesteśmy otwarci na współpracę.