DZIKIE ŻYCIE 28.12.2012

VI edycja konkursu Świetlik

swietlik-konkurs.jpg

Fundacja Akademia Młodych Odkrywców organizuje VI edycję Ogólnopolskiego Konkursu Nauk Przyrodniczych „Świetlik”. Patronat medialny nad konkursem objął Miesięcznik Dzikie Życie.

Finał konkursu odbędzie się 19 marca 2013 r. Projekt skierowany jest do dzieci ze wszystkich klas szkół podstawowych. Propaguje nowe formy nauczania przedmiotów przyrodniczych, oparte na wykonywaniu doświadczeń, czerpaniu wiedzy z różnych źródeł oraz myśleniu analitycznym, poprzez które uczestnicy jednocześnie uczą się i bawią.

Celem Konkursu jest wzbudzenie w dzieciach zainteresowania naukami przyrodniczymi oraz zdobywaniem wiedzy jako ciekawą i pożyteczną alternatywą dla spędzania czasu przed telewizją czy przy grach komputerowych. Konkurs pokazuje atrakcyjność świata przyrody i zachęca do wykorzystywania zdobyczy nauki do poszerzania wiedzy o świecie.

Każda edycja Konkursu poszerza grono odbiorców i uczestników. W pięciu poprzednich edycjach zanotowano już łącznie 60 tysięcy uczestników, z czego w V edycji – 27 tysięcy, z ponad 800 szkół podstawowych w całym kraju.

Regulamin konkursu oraz szczegółowe informacje na jego temat są dostępne na stronie internetowej konkursu swietlik.edu.pl.

Patronat medialny nad konkursem już po raz trzeci objął Miesięcznik Dzikie Życie.

Chronię klimat = Nie latam