DZIKIE ŻYCIE 22.01.2013

Elżbieta Kawka gościem X spotkania Klubu Myśli Ekologicznej w Katowicach

elzbieta-kawka.jpg

29 stycznia w Kinoteatrze „Rialto” w Katowicach odbędzie się X spotkanie Klubu Myśli Ekologicznej, którego gościem będzie Elżbieta Kawka – edukatorka i aktywistka na rzecz zwierząt. Patronat medialny nad spotkaniem objął miesięcznik Dzikie Życie.

Termin: 29 stycznia 2012, godz. 18.00
Miejsce: Katowice, Kinoteatr Rialto, ul. Św. Jana 24

Spotkanie z Elżbietą Kawka odbędzie się pod hasłem „O zwierzętach, dla zwierząt – moja przygoda z dziką Afryką”. W czasie spotkania będzie można przenieść się do Afryki Wschodniej, miejsca znanego z bogatej fauny i flory. Dzięki przywiezionym wspomnieniom i zdjęciom odwiedzimy: Kenię, Ugandę, Ruandę, Burundi, Tanzanię wraz z Zanzibarem. Będzie to opowieść jak z etapu marzeń przejść do ich realizacji, pełna przygód oraz własnych refleksji.

Elżbieta Kawka jest absolwentką Wydziału Nauk o Zwierzętach SGGW w Warszawie, obecnie studiuje Pedagogikę: Animację Społeczno-Kulturalną na Uniwersytecie Śląskim na Wydziale Etnologii i Nauk o Edukacji w Cieszynie. Jej działania skłaniają się ku ochronie dzikich zwierząt i budowaniu świadomości o nich u ludzi. Pracowała jako wolontariuszka w Kenya Wildlife Service oraz KSPCA (Kenya Society for the Protection and Care of Animals) w Kenii, prowadziła obserwację behawioru słoni w Sierocińcu i Ośrodku Rehabilitacyjnym im. Davida Sheldricka w Nairobi.

Organizatorzy: prof. UŚ dr hab. Piotr Skubała (Wydział Biologii i Ochrony Środowiska, Uniwersytet Śląski), dr Ryszard Kulik (Wydział Pedagogiki i Psychologii, Uniwersytet Śląski), Centrum Szkoleń i Rozwoju Osobistego „Meritum”.

Klub Myśli Ekologicznej jest inicjatywą, która ma na celu propagowanie idei ekologicznych oraz prezentowanie osób wcielających te idee w życie. Zapraszamy na strony Klubu Myśli Ekologicznej.

Patronat medialny nad spotkaniem objął Miesięcznik Dzikie Życie.