Czerwcowy numer Dzikiego Życia już w sprzedaży
Jeden artykuł z numeru czerwcowego jest już dziś dostępny na naszej stronie – „Przyłów ptaków morskich – problem (nie)znany” Mikołaja Kossa. Na morzach ptaki giną łowiąc się na wystawiane sznury haczykowe, zaplątując w sieciach skrzelowych, zderzając z linami trałowymi i zaplątując w oka włokowych skrzydeł lub wpadając w narzędzia pułapkowe. W ten sposób może ginąć nawet kilkaset tysięcy ptaków rocznie. „Przyłów ptaków jest zjawiskiem znanym od dawna, jednak jego znaczenie dla czynnej ochrony ptaków wzrosło na początku lat 90” – pisze autor.
Tematami wiodącymi numeru są: nieprawidłowości polowań w Puszczy Białowieskiej, „Zgniłe Pióra” – antynagrody ekologiczne rozdane, wędrówka Christophera McCandlessa, historia wegetarianizmu. Na ostatniej stronie fotorelacja z wizyty Gary Snydera w Polsce.
Najnowszy numer jest dostępny w sieci e-Kiosk i eGazety, na tabletach i smartfonach, w salonach Empiku i Garmond Press od 4 czerwca. Zachęcamy do lektury!
Numery archiwalne Dzikiego Życia
W czerwcowym numerze DŻ ponadto:
- „Audyt potwierdza nieprawidłowości dotyczące polowań w Puszczy Białowieskiej” Adama Bohdana
- „Od czego zależy życie i śmierć dzikich zwierząt?” wywiad z Dariuszem Liszewskim
- „Pierwsze międzynarodowe seminarium o ideologii ochrony przyrody na Krymie” Iwana Parnikozy i Krzysztofa Wojciechowskiego
- „Zgniłe pióra rozdane” Krzysztofa Wojciechowskiego
- „Dolina Narusy – zagrożone piękno” Anny Ślęzak
- „Zadrzewienia śródpolne – nowy aspekt epidemiologiczny” Krzysztofa Dudka
- „Dwa oblicza przyrody albo ostatni szlak Supertrampa” Roberta Jurszo
- „Głęboki i płytki wegetarianizm” Marek Miedziński
- „Bezkrwawa rewolucja – historia idei niestosowania przemocy wobec zwierząt” Marek Miedziński
- „»Las Polski« – nie dla leśnych skrzatów” Moniki Stasiak
- „Czy żyjemy na symbiotycznej planecie?” Piotra Skubały
- „Radykalna doskonałość” Ryszarda Kulika
- „Tu chodzi o pieniądze” Janusza Korbela
- Wieści z kraju
- Wieści ze świata
- Ścinki
Miesięcznik Dzikie Życie to jedyne pismo ekologiczne w Polsce, które odważnie, dociekliwie i bezkompromisowo prezentuje problem ochrony przyrody. Na łamach miesięcznika publikują wybitni naukowcy, przyrodnicy i autorytety świata kultury; przedstawiane są zagadnienia ekologiczne i istotne teksty dotyczące światopoglądu ekologicznego.
Miesięcznik można kupić w salonach Empik, Garmond Press oraz zamówić w naszym sklepie (pojedyncze egzemplarze i prenumerata). W wersji elektronicznej w serwisach: eGazety.pl, e-Kiosk.pl oraz na tabletach i smartfonach.