DZIKIE ŻYCIE 12.06.2013

Festiwal Folkowisko 2013

2013-06-folkowisko-gorajec.jpg

12-14 lipca 2013 r. w Gorajcu na Roztoczu odbędzie się Festiwal Folkowisko 2013. Motywem przewodnim festiwalu będzie Kultura Chłopska. Patronat medialny nad festiwalem objął miesięcznik Dzikie Życie.

Folkowisko to impreza, która po raz trzeci odbędzie się w małej miejscowości na Roztoczu – Gorajec. Motywem przewodnim tegorocznego festiwalu będzie Kultura Chłopska – zarówno to jak chłopi walczyli przeciw opresji i niedoli, jak i ich życie codzienne – wiejska muzyka, obyczaje, legendy i smaki.

Festiwal składa się z koncertów muzycznych, pokazów filmowych, warsztatów umiejętności ludowych, wycieczki po okolicy. Gośćmi festiwalu będą m.in.: R.U.T.A., Kocirba, Koromysło, Jacek Podsiadło, Andrzej Stasiuk.

Szczegółowy program festiwalu

Gorajec to niewielka wieś leżąca pod polsko-ukraińską granicą, między Lublinem, Lwowem a Przemyślem. Niegdyś zamieszkiwali ją Ukraińcy, Polacy i Żydzi – i właśnie tym narodowościom poświęcone jest Folkowisko. Celem imprezy jest przypomnienie, zarówno mieszkańcom okolicznym miejscowości, jak i przyjezdnym pasjonatom folkloru z całej Polski, o przeszłości wschodniej części naszego kraju i pokazanie unikalności kultury, architektury i przyrody pogranicza.

Organizator: Stowarzyszenie Folkowisko
facebook.com/chutorgorajec

Organizatorzy proszą o wsparcie finansowe – zbierają darowizny, które mają umożliwić przeprowadzenie festiwalu. Za pomocą http://polakpotrafi.pl/projekt/festiwal-folkowisko można wesprzeć Folkowisko.

Patronat medialny nad konferencją objął miesięcznik Dzikie Życie.

Trailer filmu "Królestwo"