Grudniowo-styczniowy numer Dzikiego Życia już w sprzedaży
Jeden artykuł z numeru grudniowo-styczniowego jest już dostępny – „Dociekam prawdy” wywiad Grzegorza Bożka z Adamem Wajrakiem – dziennikarzem i przyrodnikiem, który opisuje swoje losy jako osoby piszącej o przyrodzie, dzieli się swoimi refleksjami dotyczącymi świata mediów. „Dobre dziennikarstwo pokazuje, gdzie leży prawda lub gdzie nie należy jej szukać” – podkreśla. Co istotne w numerze znaleźć można jeszcze drugi wywiad z Adamem Wajrakiem, który przeprowadził Janusz Korbel. Rozmowa w głównej mierze poświęcona jest Puszczy Białowieskiej. „Im dłużej tu przebywam, tym bardziej dostrzegam, jak świetnie Puszcza zaczyna sobie radzić z tym, co jej zrobił człowiek” – mówi Wajrak. Obie rozmowy to prawie pełny obraz najbardziej znanego w Polsce dziennikarza piszącego o przyrodzie.
Tematami wiodącymi numeru są: Adam Wajrak – dziennikarz po stronie przyrody, wilki na Słowacji, Puszcza Borecka – jak mała Puszcza Białowieska.
Najnowszy numer jest dostępny w sieci e-Kiosk i eGazety, na tabletach i smartfonach od 4 grudnia oraz w salonach Empiku i Garmond Press od 9 grudnia. Zachęcamy do lektury!
Numery archiwalne Dzikiego Życia
W grudniowo-styczniowym numerze DŻ ponadto:
- „Puszcza nie jest dla zdobywców” wywiad z Adamem Wajrakiem
- „Sukces w owczej skórze?” Sylwii Szczutkowskiej
- „Mała Puszcza Białowieska – Puszcza Borecka” Adama Bohdana
- „Nie można uciekać od odpowiedzialności” wywiad z Andrzejem Sulejem
- „Uczyńmy świat dzikszym miejscem. World Wilderness Congress, Salamanka 2–10 października 2013 r.” Moniki Kotulak i Pawła Pawlaczyka
- „Puszczańskie porosty bardziej chronione” Adama Bohdana
- „Nic nad Tatry... O Władysławie Cywińskim” Antoniny Sebesty
- „Zwrot prozwierzęcy w rusycystyce? Kilka słów o książce Justyny Tymienieckiej-Suchanek” Grzegorza Czerwińskiego
- „Nie zabijajcie nam gołębi!” Krzysztofa Wojciechowskiego
- „Malowanie wzrokiem” Dagmary Stanosz
- „Dawać ukojenie” wywiad z Jackiem Kleyffem
- „»Ekonatura« – »wtenczas zginiesz tak jak mucha...«” Moniki Stasiak
- „Ile gatunków żyje z nami na Ziemi?” Piotra Skubały
- „Podstawowa prawda” Ryszarda Kulika
- „Wilki grasują” Janusza Korbela
- Wieści z kraju
- Wieści ze świata
- Ścinki
Miesięcznik Dzikie Życie to jedyne pismo ekologiczne w Polsce, które odważnie, dociekliwie i bezkompromisowo prezentuje problem ochrony przyrody. Na łamach miesięcznika publikują wybitni naukowcy, przyrodnicy i autorytety świata kultury; przedstawiane są zagadnienia ekologiczne i istotne teksty dotyczące światopoglądu ekologicznego.
Miesięcznik można kupić w salonach Empik, Garmond Press oraz zamówić w naszym sklepie (pojedyncze egzemplarze i prenumerata). W wersji elektronicznej w serwisach: eGazety.pl, e-Kiosk.pl oraz na tabletach i smartfonach.