DZIKIE ŻYCIE 25.01.2014

„Tu nie ma miejsca na strach” – album zespołu Studium Instrumentów Etnicznych

studium-instrumentow-etnicznych-okladka-albumu.jpg

Ukazał się pierwszy album zespołu Studium Instrumentów Etnicznych pt. „Tu nie ma miejsca na strach”. Patronat medialnym nad wydaniem płyty objął Miesięcznik Dzikie Życie.

Płyta powstała w 2013 r. w studio United Records, a ostateczny szlif nadało mu AsOne Studio. Płyta jest obrazem poszukiwań przez zespół swojej ścieżki muzycznej. Na płycie sporo improwizacji, wspieranej przez bogate instrumentarium: instrumenty perkusyjne z całego świata, kalimby, metalowe beczki, didgeridoo, w połączeniu z looperem, fletem, trąbką, gitarą basową, które dają nowoczesne brzmienie. Krążek tworzy 12 utworów.


Piotr Stefański po lewej. Fot. Archiwum SIE
Piotr Stefański po lewej. Fot. Archiwum SIE

Piotr „Stiff” Stefański, lider zespołu, mówi – „To opowieści o naszym, o moim wewnętrznym świecie pełnym dyskusji, emocji i współodczuwania. Jesteśmy odbiornikami rzeczywistości, której doświadczamy, a my jesteśmy wzmacniaczami emocji historii, które się przez nas przelewają”.

Ważnym elementem tej albumu jest sięgnięcie do tradycji ludowej świętokrzyskiego. Przejawia się to dwojako, po pierwsze w postaci fenomenalnego harmonisty ludowego Krzysztofa Korbana, po drugie w formie i sposobie muzykowania gdzie ważną rolę pełni transowość i wspólnotowość. Płytę promują trzy klipy wyreżyserowane przez Yacha Paszkiewicza, który również zrobił krótki film o zespole i jego debiutanckiej płycie.

Lider zespołu Piotr „Stiff” Stefański przez wiele lat, głównie w latach 90., był związany z działaniami Stowarzyszenia Pracownia na rzecz Wszystkich Istot. Na łamach miesięcznika Dzikie Życie można znaleźć zarówno jego teksty, jak i wywiady z zespołami, z którymi współpracował:

Więcej o zespole i jego albumie:
sie-band.pl
tel. 602 695 916
e-mail: artstiff@gmail.com

Patronat medialnym nad spotkaniem objął Miesięcznik Dzikie Życie.

Dla Puszczy Białowieskiej w Krakowie