DODANE: 3-2-2016
W artykule otwierającym lutowy numer „Przedszkola leśne. Kilka refleksji o wychowaniu w lesie” Rafał Ryszka prezentuje koncepcję wychowawczą, która w Polsce jest mało znana, natomiast w wielu krajach na świecie realizowana jest z dużym powodzeniem. Przedszkole leśne to spacery i aktywność fizyczna, to codzienna konieczność, stały kontakt z naturą, doświadczenie cykliczności pór roku, doznania akustyczne nieznane z sal wychowawczych.
Tematami wiodącymi numeru są: przedszkola leśne, idea uniwersytetu ludowego na przykładzie działalności uniwersytetu w Grzybowie, Ścieżka Tęczowych Wojowników – edukacja ekologiczna dzieci i młodzieży, rozmowa z bajarką, problemy narciarstwa biegowego.
Najnowszy numer jest dostępny w sieci e-Kiosk i eGazety, na tabletach i smartfonach od 3 lutego oraz w salonach Empiku i Garmond Press od 4 lutego. Zachęcamy do lektury!
Numery archiwalne Dzikiego Życia
W lutowym numerze DŻ ponadto:
Miesięcznik Dzikie Życie
Grzegorz Bożek, Redaktor naczelny
tel. 665 831 257; e-mail: redakcja@pracownia.org.pl
ul. Jasna 17, 43-360 Bystra
tel. (+48) 33 817 14 68
Miesięcznik Dzikie Życie to jedyne pismo ekologiczne w Polsce, które odważnie, dociekliwie i bezkompromisowo prezentuje problem ochrony przyrody. Na łamach miesięcznika publikują wybitni naukowcy, przyrodnicy i autorytety świata kultury; przedstawiane są zagadnienia ekologiczne i istotne teksty dotyczące światopoglądu ekologicznego.
Miesięcznik można kupić w salonach Empik, Garmond Press oraz zamówić w naszym sklepie(pojedyncze egzemplarze i prenumerata). W wersji elektronicznej w serwisach: eGazety.pl, e-Kiosk.pl oraz na tabletach i smartfonach.