DZIKIE ŻYCIE 29.11.2016

Oktawia Nowacka gościem XL spotkania Klubu Myśli Ekologicznej w Katowicach

oktawia-nowacka-fot-krzysztof-kuruc-kadr.jpg

2 grudnia 2016 r. w Kinoteatrze „Rialto” w Katowicach odbędzie się XL spotkanie Klubu Myśli Ekologicznej, którego gościem będzie Oktawia Nowacka, pięcioboistka, brązowa medalistka Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro, zdobywczyni Pucharu Świata, medalistka mistrzostw Europy i mistrzostw Polski, weganka. Patronat nad spotkaniem objął Miesięcznik Dzikie Życie.

Termin: 2 grudnia (piątek), godz. 17.30
Miejsce: Katowice, Kinoteatr Rialto, ul. Św. Jana 24

Spotkanie odbędzie się pod hasłem „Wokół sportu i diety”.

Uprawianie sportu wystawia organizm człowieka na szczególne wyzwania. Intensywny wysiłek fizyczny, długotrwałe treningi oraz innego rodzaju obciążenia wymagają odpowiedniego podejścia przede wszystkim do diety. Zdroworozsądkowe myślenie zakłada, że najbardziej wartościowym produktem w diecie sportowca jest mięso. Dostarcza ono bowiem pełnowartościowego białka oraz jest źródłem energii. Czy tak jest w istocie? Czy sportowcy unikający w swojej diecie mięsa i produktów zwierzęcych mają szanse na osiągniecie mistrzowskich wyników? Czy uprawiając sport można kierować się zasadami etycznymi, które biorą pod uwagę prawa, potrzeby i interesy innych istot? Te i inne pytania staną się osią rozmowy z medalistką olimpijską z Rio de Janeiro – Oktawią Nowacką. Serdecznie zapraszamy miłośników sportu, zdrowego odżywiania się oraz osoby, którym leży na sercu dobrostan innych istot.

Oktawia Nowacka – pięcioboistka, brązowa medalistka Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro, zdobywczyni Pucharu Świata, medalistka wielu imprez sportowych. Starszy szeregowy Wojska Polskiego. Jest weganką. Uruchomiła swoją osobistą markę: - ON – włącz wege w sport. Mówi o niej następująco: „Ci wszyscy z Was, którzy będą chcieli przenieść swoją karierę sportową na „zieloną drogę” będą mogli uzyskać ode mnie kompleksową pomoc. Wraz z moimi partnerami zadbamy o Waszą dietę, ćwiczenia, suplementację i fizjoterapię. Moja oferta obejmuje również działania dla osób, które nie są wyczynowymi sportowcami”.

Organizatorzy: prof. Piotr Skubała (Wydział Biologii i Ochrony Środowiska, Uniwersytet Śląski), dr Ryszard Kulik. Klub Myśli Ekologicznej jest inicjatywą, która ma na celu propagowanie idei ekologicznych oraz prezentowanie osób wcielających te idee w życie.

Patronat medialny nad spotkaniem objął Miesięcznik Dzikie Życie.
Zobacz wszystkie patronaty medialne Dzikiego Życia!

Zaczyna się na talerzu