DZIKIE ŻYCIE 04.12.2016

Miesięcznik Dzikie Życie poleca książeczkę „Edukolorowanka o ptakach” Justyny Kierat

edukolorowanka-justyna-kierat-okladka-kadr.jpg

Ukazała się książeczka „Edukolorowanka o ptakach” Justyny Kierat skierowana do dzieci. Nie jest to prosta kolorowanka, zawiera również zadania, łamigłówki i opisy ptaków. Patronat medialny nad wydaniem książeczki objął Miesięcznik Dzikie Życie.

Jak mówi autorka „Żeby obserwować ptaki, nie trzeba chodzić daleko – wystarczy wyjść do parku, albo nawet tylko wyjrzeć przez okno. I – chociaż niektórzy tak twierdzą – nie wszystkie ptaki z naszego najbliższego otoczenia to gołębie i wróbelki. Ta kolorowanka pomoże odrobinę lepiej poznać naszych ptasich sąsiadów, tych najbliższych i tych nieco dalszych”.

Dla kogo jest „Edukolorowanka o ptakach”?

  • dla dzieci lubiących przyrodę, zagadki i kolorowanie
  • dla dorosłych, którzy chcieliby się dowiedzieć, kto fruwa po ich ogrodzie, albo jak rozróżnić bociana od czapli i co to właściwie jest jerzyk
  • dla miłośników kolorowania w każdym wieku Gatunki zaprezentowane to m.in. sójka, dzięcioł duży, dzięcioł zielony, szpak, kos, śpiewak, paszkot, czyż, wróbel i mazurek, zimorodek, muchołówka żałobna i białoszyja, kukułka, wrona, kawka, bażant, myszołów.

Podczas pracy
Podczas pracy

Książka nie jest prostą kolorowanką, tylko składa się z zadań, które – mam nadzieję – pomogą w przyjemny sposób dowiedzieć się czegoś o polskich gatunkach ptaków.

Projekt wydania książeczki został wsparty przez 96 osób na PolakPotrafi.

Autorka w planach ma wydanie kolejnych edukolorowanek: o owadach (i innych stawonogach) oraz drugiej o ptakach.

W najbliższym, grudniowo-styczniowym numerze Miesięcznika Dzikie Życie ukaże się wywiad z Justyną Kierat „Ptaki są szczególnie wdzięcznym obiektem do rysowania”.


Justyna Kierat. Fot. Magdalena Kasjaniuk
Justyna Kierat. Fot. Magdalena Kasjaniuk

Justyna Kierat – biolog z wykształcenia, obecnie pracuje jako mellitolog, czyli bada pszczoły. Z zamiłowania jest ornitologiem i rysownikiem. Jej rysunki można znaleźć na blogach justynakierat.blogspot.com i justynakierat.wordpress.com oraz na facebookowym profilu Pod Kreską – Rysunki.

Książka ukazała się w wydawnictwie Pod Kreską kontakt na facebooku @podkresska.

Trailer filmu "Królestwo"