DZIKIE ŻYCIE 13.11.2017

Aleksandra Kardaś gościem XLVI spotkania Klubu Myśli Ekologicznej w Katowicach

aleksandra-kardas-film-kme-2017.jpg

14 listopada 2017 r. w Kinoteatrze „Rialto” w Katowicach odbędzie się XLVI spotkania Klubu Myśli Ekologicznej, którego gościem będzie dr Aleksandra Kardaś, fizyczka atmosfery. Patronat nad spotkaniem objął Miesięcznik Dzikie Życie.

Termin: 14 listopada (wtorek), godz. 17.30
Miejsce: Katowice, Kinoteatr Rialto, ul. Św. Jana 24

W ramach spotkania odbędzie się też projekcja filmu „Między lodem a niebem” autorstwa Luca Jacqueta, twórcy nagrodzonego Oscarem filmu „Marsz Pingwinów”. 

Film „Między lodem a niebem” to zrealizowany z rozmachem hymn na cześć naszej planety. Przedstawia inspirującą historię Claude’a Loriusa, badacza lodowców, który całe życie poświęcił poznawaniu tajemnic Antarktydy, by dociec prawdy. W wieku 23 lat po raz pierwszy dotarł na Antarktydę. Obecnie ma 82 lata i ponad 20 ekspedycji polarnych za sobą.

Lorius jako pierwszy dowiódł związku między ociepleniem klimatu, a wytwarzaniem dwutlenku węgla przez ludzi.

Francuski dokument to piękny film o determinacji, pasji i przygodzie, jaką jest nauka. Ten film to dużo więcej niż tylko „kolejny dokument o zmianie klimatu”, to wspaniała i poruszająca historia człowieka, który odkrywa naukowe tropy mogące zmienić bieg świata – tylko po to, by zniknąć potem w odmętach historii w imię globalnej zgody.

Panel dyskusyjny poprowadzi dr Aleksandra Kardaś, fizyczka atmosfery, ekspertka od klimatu, popularyzatorka nauki, specjalistka od transferu radiacyjnego w atmosferze oraz od nauczania o procesach i zjawiskach atmosferycznych. Współtworzy portal popularno-naukowy „Nauka o klimacie”.

Organizatorzy: prof. Piotr Skubała (Wydział Biologii i Ochrony Środowiska, Uniwersytet Śląski). Klub Myśli Ekologicznej jest inicjatywą, która ma na celu propagowanie idei ekologicznych oraz prezentowanie osób wcielających te idee w życie.

Patronat nad spotkaniem objął Miesięcznik Dzikie Życie.