DZIKIE ŻYCIE 30.03.2018

Świętujemy życie! Dzikie życie!

wielkanoc-2018

Już za chwilę Święta Wielkanocne. Ich korzenie sięgają przedchrześcijańskich czasów. Wówczas, podobnie jak dziś, świętowano Zwycięstwo. Jakie? Zwycięstwo wiosny nad zimą, światła nad ciemnością, wreszcie – życia nad śmiercią! 

Jako redakcja Miesięcznika Dzikie Życie w tym roku szczególnie świętujemy zwycięstwo życia oraz naturalnych procesów w Puszczy Białowieskiej po tym, jak ucichły piły harwesterów. Cieszymy się też bardzo – to informacja z wczoraj! – z podpisania przez Prezydenta Andrzeja Dudę nowelizacji prawa łowieckiego. To bardzo ważny sukces, nie tylko ze względu na wprowadzone zmiany, ale też dlatego, że po raz pierwszy w polskim ustawodawstwie ograniczono nieuzasadnione przywileje myśliwych i wreszcie postawiono granice w niszczeniu dzikiej przyrody! Ta nowelizacja wynagradza lata pracy wszystkich zaangażowanych i motywuje do dalszych działań. Te zmiany to efekt także i naszej redakcyjnej pracy, o obu sprawach pisaliśmy od samego początku. 

Serdecznie życzymy Wam, Drogie Czytelniczki i Drodzy Czytelnicy, aby nadchodzące świąteczne dni były pełne wiary w nieustanną moc odradzania się przyrody, w tym również wiary w moc odradzania się nas samych po chwilach zwątpienia. Niech będzie to dobry czas, jednoczący z bliskimi i dziką przyrodą. 

W imieniu Redakcji Miesięcznika Dzikie Życie,
Grzegorz Bożek

Deklaracje podatkowe

Przekaż 1,5%

Wesprzyj nasze działania przekazując 1,5% swojego podatku. Pobierz bezpłatny, bezpieczny program do rocznego rozliczenia podatkowego PIT.

Pomóż nam chronić przyrodę