DZIKIE ŻYCIE 17.07.2018

Miesięcznik Dzikie Życie zaprasza na XXIII Festiwal Wielu Kultur i Narodów „Z wiejskiego podwórza”

czeremcha-2018

20-22 lipca 2018 r. w Czeremsze na Podlasiu odbędzie się XXIII Festiwal Wielu Kultur i Narodów „Z wiejskiego podwórza”. Patronat medialny nad festiwalem po raz kolejny objął Miesięcznik Dzikie Życie.

Festiwal zdobył uznanie widzów i wykonawców, jest jedną z najlepszych imprez folkowych w Polsce, a jedyną tego typu na Podlasiu. W tym roku w Czeremsze zaprezentuje się kilka zespołów muzycznych.

Wystąpią m.in. Vuraj (Białoruś), Los Fuegos (Dania), Harena (Polska), Trebunie Tutki & Urmuli (Polska/Gruzja), Zdob Si Zdub (Mołdawia), Ethno party DJ WOJ (Polska), Pasztor Hora (Węgry), Kapela Brodów (Polska), zespoły śpiewacze z Czeremchy Wsi, Dobrowody i Wólki Terechowskiej.

„Z wiejskiego podwórza” to nie tylko koncerty zespołów i pokazy sztuki ludowej, to także spektakle, warsztaty rękodzielnicze, muzyczne, taneczne, kulinarne, wystawy, pokazy filmów.

Odbędą się:

  • spotkanie wokół kulinarnej ekonomii z Jaśkiem Kuroniem,
  • kuchnia regionalna podlaska – konkurs –plener z udziałem Anety i Jana Kuroniów, Giena Mientkiewicz, Zbyszka Kmiecia w charakterze jury konkursu,
  • spotkanie autorskie z Bogdanem Dudko, promocja książki „Bubuś Puchaczek”, której wydaniu patronował Miesięcznik Dzikie Życie,
  • projekcja filmu „Bieżeńcy 1915 – 1922” i spotkanie z reżyserem Jerzym Kaliną,
  • IV Turniej Piłki Błotnej SWAMP FOOTBALL,
  • kiermasz rękodzieła ludowego,
  • promocja wydawnictwa „Pieśni nie tylko święte. Tradycja muzyczna Podlasia”.

Organizatorem imprezy jest Stowarzyszenie Miłośników Kultury Ludowej i Gminny Ośrodek Kultury w Czeremsze, a gospodarzem znany w Polsce zespół folkowy Czeremszyna.

festiwalczeremcha.pl

Patronat medialny nad festiwalem objął Miesięcznik Dzikie Życie.


Stowarzyszenie Pracownia na rzecz Wszystkich Istot korzysta z dotacji instytucjonalnej w ramach programu Demokracja w Działaniu.