DZIKIE ŻYCIE 22.11.2018

Miesięcznik Dzikie Życie poleca książkę Karstena Brensinga „Rozmowa ze zwierzętami”

karsten-brensing-okladka

Ukazała się książka Karstena Brensinga „Rozmowa ze zwierzętami”, w której autor odkrywa sposoby porozumiewania się zwierząt i ludzi z perspektywy najnowszych badań naukowych. Patronat medialny nad wydaniem książki objął Miesięcznik Dzikie Życie.

Karsten Brensing w swojej poprzedniej książce „Misterium życia zwierząt” pokazał zadziwiające bogactwo przeżyć i emocji zwierząt – niewiarygodne praktyki seksualne, imprezowanie, myślenie abstrakcyjne, uczucia i marzenia. W swojej nowej książce przedstawia komunikację zwierząt i ludzi, i interpretuje ją na nowo z perspektywy najnowszych badań naukowych – od próby nauczenia delfinów języka angielskiego, przez konwersację z szympansami, po logiczne dialogi z papugami używającymi 200 słów.

Odpowiada też na pytania: „Czy możliwa jest komunikacja pomiędzy zwierzętami a ludźmi?”, „Czy potrafimy rozmawiać ze zwierzętami?”, „Czy istnieje jakiś uniwersalny kod porozumiewania się albo wręcz aplikacja na telefon z funkcją tłumaczenia?”, „Czy możemy nauczyć zwierzęta mówić?”.

Po jej przeczytaniu będziemy lepiej rozumieć zwierzęta, a jeżeli będziemy się lepiej komunikować, będziemy przez nie lepiej zrozumiani.

Książkę można nabyć u Wydawcy

Karsten Brensing – biolog morski i doktor etologii. Był dyrektorem naukowym niemieckiego oddziału międzynarodowej organizacji zajmującej się ochroną wielorybów i delfinów – WDC. Powołana przez niego inicjatywa społeczna IRI (Individual Rights Initiative) stara się o przyznanie zwierzętom praw obywatelskich, aby zwiększyć zakres ich ochrony. Autor wydanej również w Polsce książki „Misterium życia zwierząt”.


Stowarzyszenie Pracownia na rzecz Wszystkich Istot korzysta z dotacji instytucjonalnej w ramach programu Demokracja w Działaniu.

 

 

 

 

 

 


Pracownia na YouTube