DZIKIE ŻYCIE 20.12.2018

Miesięcznik Dzikie Życie poleca książkę Gniewomira Skrzysińskiego „Bieganie na weganie. Jak przebiec 100 mil jedząc trawę i kamienie”

bieganie-na-weganie

Ukazała się książka Gniewomira Skrzysińskiego „Bieganie na weganie. Jak przebiec 100 mil jedząc trawę i kamienie”, w której autor opowiada o swoich doświadczeniach biegowych, wegańskich, kucharskich i ekologiczno-życiowych. Patronat medialny nad wydaniem książki objął Miesięcznik Dzikie Życie.

Gniewomir Skrzysiński biega, pisze, gotuje, gra na ukulele, na filmikach zachęca słuchaczy do wrażliwości na przyrodę i zwierzęta.

W wywiadzie „Wegańskie ultra” na łamach „Dzikiego Życia” (nr 12-1/2018-2019) mówi „Książka jest wielowątkowa. Pojawiają się w niej zarówno wątki filozoficzno-etyczne, jak również stricte biegowe oraz na pozór błahe, związane z prozą dnia codziennego. Staram się jednak pokazać mu inny, niż ogólnie przyjęty, punkt widzenia. Przy okazji obalam też pewne mity, związane ogólnie z dietą wegetariańską, a w szczególności rzekome problemy niedoborów białka czy braku siły występującej na diecie bezmięsnej. Stąd w książce zamieszczam kilka relacji z górskich biegów na dystansie 100 mil, które niosą oprócz samej opowieści, również mocny przekaz, mówiący że jedząc wyłącznie rośliny, też da się uprawiać sport, do tego tak wymagający jak biegi ultra”.

Książka składa się z 26 rozdziałów, 3 z nich to dodatki – rozmowy z: Piotrem Perkowskim – ultrabiegaczem, Przemkiem Ignaszewskim „Vegeneratem” i Grzegorzem Bożkiem, redaktorem naczelnym Dzikiego Życia.

Warto przypomnieć Gniewko w barwach naszego Dzikie Życie RunTeamu wystartował w jednym z trudniejszych biegów ultra w Polsce – jego występ relacjonowaliśmy „Biegiem po grani Tatr”.

Polecamy też rozmowę z Gniewkiem w naszym miesięczniku „Bieganie to wolność” (7-8/2015) .

Książkę można nabyć u Wydawcy bieganienaweganie.pl 

Gniewomir Skrzysiński – lubi o sobie mówić Tico, bo mimo że urodzony w Polsce, mentalność i serce ma zdecydowanie kostarykańskie. Gra na ukulele, podróżuje po świecie i „zagina czas” biegając górskie ultramaratony. Weganin, bloger, myśliciel, autor książek, mówca inspirujący innych do świadomego życia i pozytywnych zmian. Mentalny aktywista. Głęboko wierzy w hasło „Not sharing is not caring”, potwierdzając własnym przykładem, że życie jest czymś znacznie więcej niż tylko beztroską konsumpcją. Według niego wrażliwość i troska o innych – zwłaszcza o tych, którzy głosu nie mają – to istotne elementy prawdziwie człowieczego życia.


Gniewko podczas biegu Stumilak, 2018 r. Fot. Karolina Krawczyk
Gniewko podczas biegu Stumilak, 2018 r. Fot. Karolina Krawczyk


Stowarzyszenie Pracownia na rzecz Wszystkich Istot korzysta z dotacji instytucjonalnej w ramach programu Demokracja w Działaniu.