DZIKIE ŻYCIE 08.03.2019

Wieloma językami o ptakach, puszczy i przyrodzie – 55 spotkanie Klubu Myśli Ekologicznej w Katowicach

kme-ksiazek-cicha-obrazek

12 marca 2019 r. w Kinoteatrze „Rialto” w Katowicach odbędzie się 55 spotkanie Klubu Myśli Ekologicznej, którego gośćmi będą Michał Książek, Karolina Cichy. Po spotkaniu odbędzie się koncert „Wieloma językami”. Patronat nad spotkaniem i koncertem objął Miesięcznik Dzikie Życie.

Termin: 12 marca (wtorek), godz. 18.00
Miejsce: Katowice, Kinoteatr Rialto, ul. Św. Jana 24

Spotkanie odbędzie się pod hasłem „Wieloma językami o ptakach, puszczy i przyrodzie”. Gości są Michał Książek – poeta, ornitolog, leśnik, obrońca Puszczy Białowieskiej oraz Karolina Cicha – kompozytorka, wokalistka i multiinstrumentalista.

Po spotkaniu odbędzie się koncert „Wieloma językami” nawiązujący do tradycji Podlaskiego – regionu, z którego pochodzi Karolina Cicha. To koncert w dziewięciu językach, którymi posługują się mniejszości zamieszkujące ten skrawek Polski. Na koncercie usłyszymy piosenki w językach: ukraińskim, litewskim, rosyjskim, romskim, białoruskim, w jidysz, po polsku, tatarsku i w esperanto. Wystąpią: Karolina Cicha – śpiew, akordeon, fortepian, sampler perkusyjny i Karolina Matuszkiewicz – suka biłgorajska, fidel płocka, kemancze, kobyz, śpiew.

Wstęp wolny.

Michał Książek – poeta, ornitolog, leśnik, obrońca Puszczy Białowieskiej. Laureat wielu nagród literackich, m.in. nominowany do Nagrody Literackiej Gdynia 2014, Wrocławskiej Nagrody Poetyckiej Silesius 2015 w kategorii debiut roku za „Naukę o ptakach”, nominowany do Nagrody Literackiej Nike 2015 oraz do nagrody w XI Ogólnopolskim Konkursie Literackim „Złoty Środek Poezji”. Obrońca Puszczy Białowieskiej, mieszka w Teremiskach w siedzibie Fundacji Edukacyjnej Jacka Kuronia. Publikował w „Polityce”, „Lesie Polskim” i „Twórczości”.

Karolina Cicha – kompozytorka, wokalistka i multiinstrumentalista. Laureatka Grand Prix i Nagrody Publiczności na Festiwalu Folkowym Polskiego Radia „Nowa Tradycja”. W 2015 r. znalazła się w oficjalnej selekcji na WOMEX – największym festiwalu World Music na świecie. Ze swą muzyką odwiedziła kilkadziesiąt festiwali w Europie, Azji i Ameryce. Zobacz karolinacicha.eu.

Organizatorzy: prof. dr hab. Piotr Skubała (Wydział Biologii i Ochrony Środowiska, Uniwersytet Śląski), dr Ryszard Kulik (Pracownia na rzecz Wszystkich Istot), Katarzyna Pryc (kierownik Kinoteatru Rialto).

Patronat nad spotkaniem i koncertem objął Miesięcznik Dzikie Życie.


Stowarzyszenie Pracownia na rzecz Wszystkich Istot korzysta z dotacji instytucjonalnej w ramach programu Demokracja w Działaniu.