DZIKIE ŻYCIE 26.03.2019

Miesięcznik Dzikie Życie poleca książkę Marka Pióro „Kalendarz ptaków. Opowieści o ptasim życiu i zwyczajach na cały rok”

kalendarz-ptakow-marek-pioro

Ukazała się książka Marka Pióro „Kalendarz ptaków. Opowieści o ptasim życiu i zwyczajach na cały rok”, która zawiera 365 opowieści o ptakach. Patronat medialny nad wydaniem książki objął Miesięcznik Dzikie Życie.

Publikacja autorstwa Marka Pióro nie jest zwykłym kalendarzem, lecz książką podzieloną na pory roku, miesiące i 365 opowieści, którym towarzyszy kilkadziesiąt fotografii autorstwa Piotra Malczewskiego i Zbigniewa Miszona.

O „Kalendarzu ptaków” Stanisław Łubieński, autor „Dwunastu srok za ogon”, pisze: „Marek Pióro to z całą pewnością jeden z najlepszych i najważniejszych popularyzatorów ptasiarstwa w Polsce. Ze świetnym, lekkim piórem i ogromną wiedzą. Tysiące czytelników internetowej Plamki Mazurka nie mogą się mylić. A do tego wszystkiego jest jeszcze nadzwyczajnie pracowity, bardziej pracowity niż sikora bogatka w szczycie sezonu lęgowego. Kalendarz ptaków to nie jest wydawnictwo okolicznościowe, które za 12 miesięcy wyniesiecie do piwnicy. To jest pasjonująca książka, prawdziwa kopalnia wiedzy ornitologicznej. Czytajcie przez cały rok, co rok”.

Książkę można nabyć w TaniaKsiążka lub MagazynKontynenty.

Wydawcą książki jest Wydawnictwo Paśny Buriat.

Marek Pióro – dumny nosiciel swojego nazwiska. Bo tylko pióro odróżnia ptaki od innych stworzeń. Pewnie dlatego najbardziej pierzasty ambasador Rzeczpospolitej Ptasiej. Miłośnik pójdziek, bocianów białych, jak i czarnych, rybitw białoczelnych, dzierlatek, płomykówek, kruków, zimorodków, jerzyków, wróbli, puszczyków, żurawi, krogulców i pozostałych pierzastych istot. Tropiciel przysłów, mitów, herbów, legend i podań związanych z ptakami oraz ptasich śladów w historii, religii czy sztuce. Od jedenastu lat nieustannie zaprasza do rozmów o ptakach na, kultowym wśród ptasiarzy (i nie tylko), blogu przyrodniczym www.plamkamazurka.blox.


Stowarzyszenie Pracownia na rzecz Wszystkich Istot korzysta z dotacji instytucjonalnej w ramach programu Demokracja w Działaniu.

 

 

 

 

 

 


Pomóż nam chronić przyrodę

Deklaracje podatkowe

Przekaż 1,5%

Wesprzyj nasze działania przekazując 1,5% swojego podatku. Pobierz bezpłatny, bezpieczny program do rocznego rozliczenia podatkowego PIT.

Stop wszechwładzy myśliwych

Tropem Wajraka