DZIKIE ŻYCIE 08.07.2019

Zapraszamy na XXIV Festiwal Wielu Kultur i Narodów „Z wiejskiego podwórza”

z-wiejskiego-podworza-czeremcha-2019

19-21 lipca 2019 r. w Czeremsze na Podlasiu odbędzie się XXIV Festiwal Wielu Kultur i Narodów „Z wiejskiego podwórza”. Patronat medialny nad festiwalem objął Miesięcznik Dzikie Życie.

Przez kolejne lata Festiwal „Z wiejskiego podwórza”, zdobył uznanie widzów i wykonawców. Jest jednym z najlepszych imprez folkowych w Polsce, a jedynym tego typu na Podlasiu. Tym razem, w Czeremsze zaprezentuje się blisko 12 zespołów muzycznych, teatrów z Polski, Węgier, Burkina Faso, Rumunii i Ukrainy.

Piątkowe koncerty są dedykowane Puszczy Białowieskiej.

Wystąpią m.in.: Muzykanci, Csángálló (Węgry), Fanfara Transilvania (Rumunia), Czeremszyna, Mamadou Diabate & Percussion Mania (Burkina Faso), Felix Shinder & Dengi Vpered (Ukraina), Karolina Cicha & Spółka, DJ Woj.

„Z wiejskiego podwórza”, to nie tylko koncerty zespołów i pokazy sztuki ludowej, to także spektakle, warsztaty rękodzielnicze ,muzyczne, taneczne, kulinarne, wystawy, pokazy filmów. Po raz czternasty w historii „Z wiejskiego podwórza” odbędzie się konkurs kulinarny na potrawę regionalną z udziałem znanych polskich kucharzy: Joanny Kuroń, Joanny Jakubik, Giena Mientkiewicza i Zbyszka Kmiecia.

Imprezy towarzyszące:

  • spotkanie autorskie z Wiesławem Rozbickim, autorem wielu książek o Podlasiu;
  • spotkanie autorskie z Vital Voranau, autorem książki „Szeptem”;
  • pokaz obrzędu Wesela – przepijanie w wykonaniu zespołu Katrynka z Białorusi;
  • międzynarodowa konferencja „Kultura a medycyna ludowa – społeczne, kulturowe i prawne aspekty medycyny alternatywnej”;
  • wystawy fotografii Jerzego Wójcika i Grzegorza Pietraszka „Krzyż”;
  • V Turniej Piłki Błotnej Swapm Football;
  • imprezy towarzyszące: warsztaty śpiewu „białego”, rękodzielnicze.

Organizatorem imprezy jest Stowarzyszenie Miłośników Kultury Ludowej i Gminny Ośrodek Kultury w Czeremsze, a gospodarzem znany w Polsce zespół folkowy Czeremszyna.

festiwalczeremcha.pl

Patronat medialny nad festiwalem objął Miesięcznik Dzikie Życie.


Stowarzyszenie Pracownia na rzecz Wszystkich Istot korzysta z dotacji instytucjonalnej w ramach programu Demokracja w Działaniu.

 

 

 

 

 

 


Puszcza Białowieska

Artykuły w Miesięczniku Dzikie Życie

Nasza Puszcza jest światowa, 2017