DZIKIE ŻYCIE 30.01.2020

Miesięcznik Dzikie Życie poleca książkę Clary Williams Roldan i Louise Williams „Rozstanie z plastikiem. Praktyczny poradnik”

rozstanie-z-plastikiem-okladka

Ukazała się książka Clary Williams Roldan i Louise Williams „Rozstanie z plastikiem. Praktyczny poradnik”, w której autorki doradzają jak skutecznie zrezygnować z plastikiem. Patronat medialny nad wydaniem książki objął Miesięcznik Dzikie Życie.

Chcesz ograniczyć ilość plastiku w swoim życiu, ale nie wiesz, od czego zacząć? To niełatwe, szczególnie, że plastik to nie tylko widelczyki, słomki i foliowe torebki – robi się z niego także ubrania, meble i wiele innych rzeczy. Chodzimy po nim i prawdopodobnie także go połykamy. Gdziekolwiek spojrzysz, plastik jest w zasięgu ręki – nawet na Antarktydzie i Kole Podbiegunowym.

Autorki piszą: „Nie zrezygnowałyśmy z plastiku w ciągu jednego dnia – jego redukowanie to niekończący się projekt – ale od czasu, gdy uznałyśmy, że chcemy się go pozbyć, wiele się nauczyłyśmy. Wyszukiwałyśmy informacje, rozmawiałyśmy z ludźmi, sprawdzałyśmy, co według nas działa, a co nie. Znalazłyśmy odpowiedź na dręczące nas pytania: Jak będę myć włosy?, Czy mam przestać jeść krakersy?, Co z workami na śmieci? oraz przede wszystkim Czy to będzie drogie? Kiedy stopniowo pozbywałyśmy się plastiku, odkryłyśmy, że lepiej nam się żyje w lokalnej społeczności, jemy zdrowiej i mamy znacznie mniej sprzątania. To wspaniałe uczucie!”

Autorki doradzają jak zrezygnować z plastiku w kuchni, podczas prania i zmywania, w łazience, w mieszkaniu.

Tytuł oryginału: „Quitting Plastic: Easy and practical ways to cut down the plastic in your life”.

Książkę można nabyć u Wydawcy

Clara Williams Roldan jest młodszą doradczynią ds. polityki i legislacji w Parlamencie Nowej Południowej Walii (Australia). Praca w parlamencie przekonała ją, że wiele pojedynczych, pozornie niewiele znaczących, działań mogą przynieść istotne zmiany w naszym życiu. Clara pisze wraz ze swoją mamą,

Louise Williams, która jest nagradzaną dziennikarką i pisarką. Ochrona środowiska interesuje ją od zawsze. Pełniła służbę w Strategicznej Grupie Referencyjnej ds. Odpadów i Odzyskiwania Północnej Rady Plaż w Sydney. Współzałożycielka społecznego ogrodu Baringa Bush. Autorka książki „A True Story of the The Great Escape” („Prawdziwa historia wielkiej ucieczki”) opowiadającej losy Johna Williamsa, australijskiego pilota wojennego, który w 1942 roku uciekł z niemieckiego stalagu.

Deklaracje podatkowe

Przekaż 1,5%

Wesprzyj nasze działania przekazując 1,5% swojego podatku. Pobierz bezpłatny, bezpieczny program do rocznego rozliczenia podatkowego PIT.

Mówi ekspert

Wielu z nas nie jest tego świadomych, lecz żyjemy w punkcie zwrotnym historii. Znaleźliśmy się na rozdrożu, a wybór drogi, którą podążymy, jest być może najpoważniejszą decyzją w historii ludzkości - z jednej strony majaczy przepaść, a drugiej rysuje się spójna wizja dobrej przyszłości społecznej, gospodarczej i środowiskowej.

Marcin Popkiewicz

Wstęp do książki Rewolucja energetyczna. Ale po co?, Wydawnictwo Sonia Draga, Katowice 2015

Muszą zostać w Ziemi