DZIKIE ŻYCIE 23.11.2020

Edwin Bendyk gościem 64 spotkania Klubu Myśli Ekologicznej w Katowicach

edwin-bendyk-kme

24 listopada 2020 r. on-line odbędzie się 64 spotkanie Klubu Myśli Ekologicznej, którego gościem będzie dziennikarz Edwin Bendyk. Patronat nad spotkaniem objął Miesięcznik Dzikie Życie.

Termin: 24 listopada (wtorek), godz. 17:30
Miejsce: Spotkanie on-line na fanpage’u KME facebook.com/klubmyslieko i YouTube

Temat spotkania: „Jak żyć w świecie, który oszalał”

Gościem KME będzie Edwin Bendyk – dziennikarz, publicysta, pisarz, prezes zarządu Fundacji im. Stefana Batorego

Gdy płonie las, nie szkoda róż – mówią fałszywi realiści zwracający uwagę, że teraz najważniejsze jest ratowanie gospodarki, a sprawy środowiska i klimatu należy odłożyć na później. Gospodarka – rzecz ważna, pozwolę jednak przywołać popularną w czasie pandemii metaforę – lekarstwo nie powinno być gorsze od choroby. Pobudzanie gospodarki nie może prowadzić do skutków podkopujących szanse dalszego rozwoju. Nie może odbywać się na zasadzie reaktywacji w dotychczasowym modelu, który doprowadził do katastrofalnych skutków środowiskowych, które zaczynają być źródłem konkretnych kosztów ekonomicznych – mówi Edwin Bendyk.

Edwin Bendyk – kierownik działu naukowego „Polityki”; zajmuje się problematyką cywilizacyjną, kwestiami modernizacji, ekologii i rewolucji cyfrowej, relacjami między nauką i techniką a polityką, gospodarką, kulturą; wykłada w Collegium Civitas, gdzie kieruje Ośrodkiem Badań nad Przyszłością; na Uniwersytecie Warszawskim prowadzi w ramach DELab Laboratorium Miasta Przyszłości; Członek Polskiego PEN Clubu; prowadzi blog „Antymatrix”.

Rozmowę z gościem KME poprowadzą: prof. Piotr Skubała oraz dr Ryszard Kulik.

Organizatorzy: prof. dr hab. Piotr Skubała (Wydział Biologii i Ochrony Środowiska, Uniwersytet Śląski), dr Ryszard Kulik (Pracownia na rzecz Wszystkich Istot).

Patronat nad spotkaniem objął Miesięcznik Dzikie Życie.

Prof. Ewa Bińczyk o pandemii, klimacie i kapitalizmie

Głos eksperta

Wydobywamy coraz droższy węgiel marnej jakości. Bez dopływu potężnego strumienia pieniędzy podatników jego wydobycie byłoby nie do utrzymania.

Marcin Popkiewicz

Rewolucja energetyczna. Ale po co?

Potrzeby natury - konferencja w Sejmie, 2017