Miesięcznik Dzikie Życie poleca książkę Tomasza Samojlika „Tarmosia”
Ukazała się książka Tomasza Samojlika „Tarmosia” o życiu borsuczej rodziny. Patronat medialny nad wydaniem książki objął Miesięcznik Dzikie Życie.
Pewnego dnia podejrzane hałasy budzą borsuczą rodzinę, a ziemia w ich norze niebezpiecznie się trzęsie. Borsuczka Tarmosia nie ma pojęcia, że już wkrótce w jej życiu zajdą duże zmiany – oto do rodzinnej nory wprowadzają się inne zwierzęta. Z przedziwnymi obyczajami i gromadą hałasujących dzieci. Żegnaj spokoju!
Co sprowadza nowych lokatorów do borsuczej nory? Czy Tarmosi i jej rodzinie uda się znaleźć porozumienie z przybyszami? Jak pogodzić odwieczne borsucze porządki z nowymi wyzwaniami?
Tomasz Samojlik dowcipnie łączy wątki przyrodnicze z opowieścią o problemach lokalowych dzikich mieszkańców Puszczy Białowieskiej, proponując lekką, pełną humoru, mądrą historię o przyjaźni, wspólnocie i otwartości. Opowieść dopełniają nastrojowe ilustracje Ani Grzyb.
Książka wydana została w serii „Zwierzaki”, która prezentuje historie o przygodach dzikich zwierząt. Do tej pory w tej serii Zwierzaki ukazały się książki: „Lolek” Adama Wajraka, „Ambaras” Tomasza Samojlika, „Wojtek” Wojciecha Mikołuszki i „Dzik Dzikus” Krzysztofa Łapińskiego.
Książka przeznaczona jest dla dzieci w wieku 6-8 lat.
Książkę z autografem można nabyć TU.
Książka została wydana przez Wydawnictwo Agora dla dzieci.
Tomasz Samojlik – za dnia jest naukowcem, pracownikiem Instytutu Biologii Ssaków Polskiej Akademii Nauk w Białowieży, który bada historię przyrodniczą Puszczy Białowieskiej. Chodząc po Puszczy jest zajęty rozmyślaniem, jakie ślady dawnej obecności i działalności człowieka kryje w sobie dany zakątek lasu, gdzie polowali polscy królowie, którędy wiodły ścieżki wykorzystywane przed wiekami przez bartników… To sprawia, że zwykle potyka się o wystające korzenie lub stuka głową w nisko rosnące konary. Autor książki „Ambaras” oraz współautor (z Adamem Wajrakiem) komiksowych opowieści o Puszczy Białowieskiej z serii „Umarły Las”, „Nieumarły Las” i „Zew padliny”.