DZIKIE ŻYCIE 22.10.2021

Prof. Tadeusz Sławek gościem 72 spotkania Klubu Myśli Ekologicznej w Katowicach

kme-tadeusz-slawek

26 października 2021 r. w Dąbrowie Górniczej odbędzie się 72 spotkanie Klubu Myśli Ekologicznej, którego gościem będzie prof. Tadeusz Sławek – poeta, tłumacz, eseista, literaturoznawca, samorządowiec, były Rektor Uniwersytetu Śląskiego. Patronat nad spotkaniem objął Miesięcznik Dzikie Życie.

Termin: 26 października 2021 r. (wtorek), godz. 17:30
Miejsce: Dąbrowa Górnicza, Fabryka Pełna Życia, ul. Kościuszki 3

Spotkanie także on-line na fanpage’u KME  i YouTube

Temat spotkania: „Czeka nas katastrofa, chyba że zaczniemy postępować »jak zwierzęta«”

Prof. Tadeusz Sławek mówi: Liczę, że ten kryzys rykoszetem odrzuci nas w stronę ekologii. Nasze rozprzestrzenianie się, nasz styl życia, to zabieranie przestrzeni zwierzętom zawsze będzie przynosić katastrofalne skutki. Widzę wielką szansę na powrót do mądrego spojrzenia na świat, nie tylko przez pryzmat własnego interesu.

Prof. dr hab. Tadeusz Sławek – wybitny filolog, autorytet w zakresie teorii i historii literatury, komparatystyki literackiej oraz pogranicza literatury, kultury i filozofii, poeta, prozaik, eseista, tłumacz poezji angielskiej i amerykańskiej Jeden z najwybitniejszych reprezentantów współczesnej myśli humanistycznej w Polsce, błyskotliwy umysł, znakomity organizator badań naukowych i życia akademickiego, całkowicie oddany służbie Drugiemu. W sposób charakterystyczny dla wielkich osobowości świata nauki i sztuki łączy funkcje Uczonego i Nauczyciela – Mistrza dla młodszych Kolegów. Ma imponujący dorobek, który stanowi od lat źródło inspiracji dla kolejnych pokoleń teoretyków literatury i kultury. Obejmuje on zarówno dokonania naukowe, jak i twórczość artystyczną, zawarty jest w kilkudziesięciu książkach autorskich wydanych w kraju i za granicą, publikacjach zbiorowych, tłumaczeniach, artykułach, esejach i opiniach a także na płytach.

Rozmowę z gościem KME poprowadzą: prof. Piotr Skubała oraz dr Ryszard Kulik.

Organizatorzy: prof. dr hab. Piotr Skubała (Wydział Biologii i Ochrony Środowiska, Uniwersytet Śląski), dr Ryszard Kulik (Pracownia na rzecz Wszystkich Istot).

Patronat nad spotkaniem objął Miesięcznik Dzikie Życie.