DZIKIE ŻYCIE 19.04.2022

II Międzynarodowy Festiwal Teatrów Tańca „Granice natury – granice kultury”

granice-natury-granice-kultury-kadr

Miesięcznik Dzikie Życie poleca II Międzynarodowy Festiwal Teatrów Tańca „Granice natury – granice kultury”, który zderza różne stylistyki i rozumienia pojęć „natura” i „kultura”. Festiwal w swoim założeniu ma prezentować bogactwo i różnorodność sztuki tańca, która nie pozostaje obojętna wobec otaczającej natury.

Miejsce: Poznań, Polski Teatr Tańca, ul. Taczaka 8
Termin: 27-30.04.2022

Ważnym aspektem festiwalu jest zwrócenie uwagi na trwający kryzys klimatyczny, potrzebę dbania o naszą planetę i budowania miłosnej relacji z „matczyną” Ziemią. Artyści stawiają w centrum refleksji napięcie i poczucie zagrożenia, jakie odczuwa ludzkość na skraju zagłady, sposoby poszukiwania utraconej harmonii pomiędzy naturą i kulturą, wizje zniszczenia i upadku zapowiadające ekologiczną katastrofę i poszukiwania odpowiedzi na pytanie, jak w „krajobrazie przed katastrofą” szukać nadziei, pociechy i ukojenia – podkreślają organizatorzy festiwalu.

Program:

27.04. (środa) g. 20:00 | Święto Wiosny: Preludium | Monika Błaszczak i Luisa Mateo Dupleich Rozo, Polska, Boliwia

Święto Wiosny: Preludium to projekt Luisy Mateo Dupleich Rozo (Boliwia) i Moniki Błaszczak (Polska), obejmujący pracę choreograficzną, cykl filmów, tekstów i obiektów fotogrametrycznych zgłębiających procesy uzdrawiania, życia i budowania relacji.

Święto Wiosny: Preludium jest celebracją twórczej siły wiosny i aktem opłakiwania strat, których doświadczamy w czasach kryzysu klimatycznego jako wynik ludzkich działań. Wywodząc się z pokoleń, które doświadczyły wysiedleń, ludobójstwa i wojny, artystki na nowo wyobrażają sobie swój stosunek do swoich matczynych ziem w sposób, który honoruje i szanuje ziemię oraz jej pamięć.

28.04. (czwartek) g. 20:00 | Landscape before catastrophe | Hygin Delimat, Austria

Landscape before catastrophe – choreograficzny obraz nieuchronności: rozpadu, zniszczenia i upadku z poprzedzającymi je okresami ciszy i spokoju. Hygin Delimat wkracza w ten naładowany emocjami krajobraz tanecznym solo, w którym nawiązuje śmiały dialog między wrażliwym ciałem a kruchą materią. W spektaklu pojawiają się odniesienia do uniwersalnych mitów o Atlasie i Syzyfie oraz do współczesności, między innymi do relacji człowieka z planetą. Balansując pomiędzy atmosferą frywolności a odpowiedzialności, Hygin Delimat prowadzi epicki dramat spotęgowany muzyką Henryka Góreckiego.

29.04. (piątek) g. 20:00 | Kurka Wodna albo urojenie | Polski Teatr Tańca

30.04. (sobota) g. 20:00 | Salve Regina | Jo Strømgren Kompani, Norwegia

Szczegółowy program

Patronat nad festiwalem objął Miesięcznik Dzikie Życie.

Deklaracje podatkowe

Przekaż 1,5%

Wesprzyj nasze działania przekazując 1,5% swojego podatku. Pobierz bezpłatny, bezpieczny program do rocznego rozliczenia podatkowego PIT.

Zgromadzenie Wszystkich Istot