DZIKIE ŻYCIE 19.05.2022

Miesięcznik Dzikie Życie poleca książkę Bartłomieja Świderskiego „Anna na tropie tygrysa”

anna-na-tropie-tygrysa-kadr

Ukazała się książka Bartłomieja Świderskiego „Anna na tropie tygrysa” z ilustracjami Aleksandry Gołębiewskiej. Skierowana jest głównie dla 8-12 latków i wszystkich kochających las. Patronat medialny nad wydaniem książki objął Miesięcznik Dzikie Życie.

Anna ma wielką wrażliwość i nieposkromioną wyobraźnię, i tatę, który twardo stąpa po ziemi. Na ogół trudno im się dogadać – gdy ona z wypiekami na twarzy czyta „Władcę pierścieni”, on podsuwa jej do studiowania encyklopedię. I nagle do ich uporządkowanego życia wkracza wielka przygoda. W obliczu niebezpieczeństwa łączą siły i zaczynają działać. Okazuje się, że bujna fantazja i zimna logika świetnie się uzupełniają i razem mogą dokonywać rzeczy niezwykłych.

Jakie tajemnice skrywa w swym gąszczu las? Czy Anna i tata, zagubieni wśród drzew, pokonają swoje lęki i wytropią tygrysa?

Tajemnica, wartka akcja, nieoczekiwana pointa, a także ważne ekologiczne przesłanie – książka dla wszystkich, którzy kochają las i dzikie zwierzęta, a także dla tych, którzy się boją sami wejść w gęstwinę.

Książkę można nabyć w wydawnictwie Ezop

Bartłomiej Świderski – dziennikarz, pisarz i scenarzysta. Wydał pięć powieści i dwa zbiory opowiadań.
Aleksandra Gołębiewska – absolwentka grafiki na Wydziale Sztuk Pięknych UMK w Toruniu.