DZIKIE ŻYCIE 16.02.2011

„Zwierzaki cudaki. Księga najdziwniejszych zwierząt świata” książka Bibi Dumon Tak

zwierzaki-cudaki.jpg

Ukazała się książka Bibi Dumon Tak „Zwierzaki cudaki. Księga najdziwniejszych zwierząt świata”. Patronat medialnym na wydaniem książki objął Miesięcznik Dzikie Życie.

Książka Bibi Dumon Tak – holenderskiej pisarki i dziennikarki, autorki książek dla dzieci i dorosłych – „Zwierzaki cudaki. Księga najdziwniejszych zwierząt świata”, z ilustracjami Fleur van der Wesel, to fascynujący przegląd 40 najbardziej niesamowitych zwierząt świata! Autorka opisała je z lekkością, werwą i poczuciem humoru, zamieniając solidną porcję przyrodniczej wiedzy w pasjonujący zbiór barwnych zwierzęcych portretów.

Książka adresowana jest do dzieci od lat 8.

Więcej o książce

„Co taka ryba latająca sobie wyobraża? Że pofrunie? Czy nie może jak inne ryby po prostu zostać w wodzie? Myśli, że jest ptakiem? Może powinna pójść do lekarza? Czyżby brakowało jej piątej klepki? Latająca ryba ma wszystkie klepki w najlepszym porządku! Gdy jakiś delfin rusza za nią w pogoń, ryba może oczywiście dać się pożreć. Byłoby to najwygodniejsze rozwiązanie. Dla delfina. Ale dla latającej ryby w żadnym razie nie byłoby to wygodne. Więc zaczyna płynąć tak szybko, że wyskakuje ponad powierzchnię wody. A gdy już znajdzie się nad wodą, rozwija swoje duże płetwy i szybuje, szybuje, szybuje ponad falami (...)”

Wydawnictwo Dwie Siostry
ul. Mińska 25, budynek 44
03-808 Warszawa
tel./fax.: 22 618 25 30
e-mail: biuro@wydawnictwodwiesiostry.pl
wydawnictwodwiesiostry.pl

Patronat medialnym na wydaniem książki objął Miesięcznik Dzikie Życie.

Adam Wajrak odkrywa Podlaskie