Marcowy numer Dzikiego Życia już w sprzedaży
Jeden artykuł z numeru marcowego jest już dziś dostępny na naszej stronie. „O durnej pisaninie” Grzegorza Bożka jest polemiką z zajadłym felietonem Kamila Durczoka „Polskie góry toną w zalewie ekoszachrajstwa”, w którym autor bezceremonialnie obwinił ekologów o wyniszczenie i „zamordowanie” górskich kurortów. „Czy nawoływanie do przestrzegania prawa i do zwykłej odpowiedzialności jest terroryzmem i wyrazem zidiocenia?” – pyta redaktor naczelny miesięcznika Dzikie Życie.
Motywem przewodnim numeru jest „Więcej głosu kobiet” – marcowe wydanie DŻ prezentuje wywiady z Nurią Selva Fernandez, Małgorzatą Górską i Anną Nacher, 7 artykułów autorstwa kobiet oraz ekologiczną noblistkę z ekonomii – Elinor Ostrom. W numerze ponadto artykuł o losach Inicjatywy Ustawodawczej „Oddajcie parki narodowi” w Sejmie RP.
Najnowszy numer jest dostępny w sieci e-Kiosk i eGazety od 3 marca oraz w salonikach Empiku, Ruchu, Garmond Press, Franpress od 4 marca. Zachęcamy do lektury!
Numery archiwalne Dzikiego Życia
W marcowym numerze DŻ:
- „W Sejmie o parkach narodowych” Krzysztofa A. Worobca
- „Potrzebujemy twardych danych naukowych, aby być skutecznymi”wywiad z Nurią Selva Fernandez
- „Elinor Ostrom – ekologiczna noblistka z ekonomii” Pawła Żyły
- „Przyroda jest potrzebna do szczęścia” wywiad z Małgorzatą Górską
- „Między miastem a dziczą” wywiad z Anną Nacher
- „»Matki bliskie ziemi« i dzikie kobiety” Sarah Luczaj
- „Czy rzeczywiście świnia jest brudna, lis chytry, a baran ma zakuty łeb”Doroty Sumińskiej
- „Córki Matki Ziemi” Aniji Miłuńskiej
- „Dzikość (nie)oswojona” Moniki Stasiak
- „Uwarunkowana odpowiedzialność” Hanny Schudy
- „Nauka czytania śladów” Sylwii Szczutkowskiej
- „Czy kobiety są bardziej proekologiczne?” Ryszarda Kulika
- „Niezrozumiałe działania najbardziej skomplikowanego obiektu w kosmosie” Janusza Korbela
- Wieści z kraju
- Wieści ze świata
Dzikie Życie zależy od Ciebie
Miesięcznik Dzikie Życie to jedyne pismo ekologiczne w Polsce, które odważnie, dociekliwie i bezkompromisowo prezentuje problem ochrony przyrody. Na łamach miesięcznika publikują wybitni naukowcy, przyrodnicy i autorytety świata kultury; przedstawiane są zagadnienia ekologiczne i istotne teksty dotyczące światopoglądu ekologicznego.Miesięcznik można kupić w salonach Empik, Ruch, Garmond Press, Franpress oraz zamówić w naszym sklepie (pojedyncze egzemplarze i prenumerata). W wersji elektronicznej w serwisach: eGazety.pl, e-Kiosk.pl.