DZIKIE ŻYCIE

Ekolodzy w sądzie

Miesięcznik Dzikie Życie

Doczekaliśmy się konsekwencji za udział w blokadzie kolejki linowej z Kuźnic na Kasprowy Wierch w dniu 4 lipca. Dziesięcioro uczestników blokady ma rozprawy pod zarzutem „zakłócenia porządku publicznego poprzez branie udziału w nielegalnym zbiegowisku oraz nie opuszczenie zbiegowiska publicznego pomimo wezwania wydanego przez funkcjonariusz Policji”.

W momencie oddawania tego numeru DŻ do drukarni rozprawę mają za sobą dwie osoby – Karolina Bielenin i Maciej Narczyński. Zasądzono im kary pieniężne w wysokości kilkuset złotych na osobę.

Wezwania do sądu na późniejszy termin dostali też: Anna Targiel, Rafał Górski, Marcin Korniluk, Remigiusz Okraska i Janusz Rubisz. Prawdopodobnie czeka to jeszcze Dariusza Matusiaka, Krzysztofa Mazurkiewicza i Radosława Ślusarczyka.

Jeszcze raz apelujemy o pomoc finansową dla uczestników blokady skazanych przez sąd – część z nich to studenci lub osoby bezrobotne. Trwa zbiórka pieniędzy na pokrycie kosztów kary. Prosimy o dowolnej wielkości wpłaty oraz propagowanie zbiórki pieniędzy wśród swoich przyjaciół, znajomych, w środowiskach ekologicznych itp. Nie bądź bierny – jutro Ty możesz zasiąść na ławie oskarżonych za obronę przyrody. Nie byłeś na akcji w Zakopanem, nie możesz aktywnie działać w obronie Tatr – wpłać chociaż pieniądze na fundusz pomocy osobom, które tam były i aktywnie broniły tatrzańskiej przyrody. Nikt nie zrobi tego za Ciebie.

Wpłaty prosimy kierować na konto Pracowni na rzecz Wszystkich Istot, z dopiskiem „Tatry”.

Listę darczyńców zamieścimy w DŻ, osoby pragnące zachować anonimowość prosimy o informację w tej sprawie.

Redakcja