Promujcie „Dzikie Życie”
Warto zdobywać nowe czytelniczki i czytelników „Dzikiego Życia”. W związku z tym podczas konferencji przyrodniczej „Społeczne funkcje obszarów chronionych”, która odbyła się 18-19 marca w Akademii Wychowania Fizycznego im. Bronisława Czecha w Krakowie, reprezentując Stowarzyszenie Pracownia na rzecz Wszystkich Istot, promowaliśmy „Dzikie Życie”.
Przede wszystkim zachęcaliśmy uczestników konferencji do zakupu i prenumeraty czasopisma. Warto podkreślić, że wciąż wiele osób nie zna naszego czasopisma, i po raz pierwszy styka się z „Dzikim Życiem”. Dzięki bezpośredniemu kontaktowi z uczestnikami konferencji mogą oni lepiej poznać czasopismo i – być może – zostać prenumeratorami.
Oprócz promowania naszego czasopisma, uczestniczyliśmy w wykładach, słuchaliśmy referatów, które poruszały ważne tematy dotyczące ochrony przyrody. Podczas tej konferencji podejmowano zagadnienia związane z działalnością parków narodowych, w tym parków transgranicznych np. z Ukrainą, geoparków narodowych, rezerwatów przyrody, pomników przyrody oraz obszarów Natura 2000.
W grupie tematycznej referatów omówiono zagadnienia dotyczące ochrony gatunków i siedlisk wyżej wymienionych form ochrony przyrody w czasie pandemii koronawirusa. Podkreślano, że znaczącym problemem w obszarach cennych przyrodniczo jest obecność ludzi, zarówno turystów, jak i mieszkańców.
W przypadku tych drugich mamy do czynienia z kolizjami z prawem w sprawach dotyczących zagospodarowania przestrzennego na granicy lub też w obrębie obszarów prawnie chronionych.
Wysłuchaliśmy kilka wykładów na temat Roztoczańskiego Parku Narodowego, Poleskiego Parku Narodowego czy też w wystąpieniu online prosto z USA na temat Parku Narodowego Yellowstone.
Zachęcamy wszystkich Czytelników i Czytelniczki aby idąc za naszym przykładem zachęcali ludzi do czytania i kupowania „Dzikiego Życia”. Wspierając „Dzikie Życie” wspieracie niezależne prasę ekologiczno-przyrodniczą.
Magdalena Barczyk, Jacek Baraniak