DZIKIE ŻYCIE Wstępniak

Nowa witryna na 29 urodziny

Grzegorz Bożek

Od kilku tygodni mamy odświeżoną witrynę internetową „Dzikiego Życia”. Polecamy korzystanie z niej, eksplorowanie naszych zasobów archiwalnych. Strona zyskała więcej światła, jest przyjaźniejsza w użytkowaniu, o wiele łatwiej odnaleźć poszukiwane treści. Drogie Czytelniczki i Drodzy Czytelnicy – korzystajcie!

W czerwcu mija kolejna rocznica powstania naszego czasopisma. 29 lat temu ukazał się pierwszy numer „Dzikiego Życia”. Wtedy dewizą miesięcznika było hasło: „Ani kroku dalej w niszczeniu planety Ziemia”. Pozostajemy wierni tej dewizie do dzisiaj. Niektóre sprawy opisywane w pierwszych latach miesięcznika, mimo upływu lat, są nadal obecne. Sprawa ochrony Puszczy Białowieskiej, presji turystyki masowej na tereny górskie czy zagadnienia filozoficzno-etyczne w obrębie działań prośrodowiskowych wciąż mocno nas zajmują. Z upływem lat doszły nowe wątki – sprawy klimatyczne, energetyczne, ochrona korytarzy ekologicznych, więcej tematów dotyczących tego co dzieje się za granicami Polski.

W trzydziesty rok wydawania czasopisma wchodzimy z poczuciem, że nasza praca wciąż jest potrzebna, że informowanie społeczeństwa o sprawach dotyczących przyrody ma znaczenie.

Bądźcie z nami. Wspierajcie swoimi tekstami, informacjami, darowiznami czy zakupem prenumeraty. Nasza misja wciąż trwa.

Wszystkiego dzikiego.

Grzegorz Bożek