RunTeam 30.06.2017

Z muzeum naftowego do Rogów

25 czerwca w jednym z najstarszych biegów na Podkarpaciu XXXI Biegu im. Ignacego Łukasiewicza Ziemią Krośnieńską wzięły udział dwie osoby z naszego teamu.

Trasa biegu prowadzi asfaltowymi drogami od bramy Muzeum Przemysłu Naftowego i Gazowniczego im. Ignacego Łukasiewicza w Bóbrce, początkowo uliczkami muzeum między starymi szybami, kiwonami, pośród zapachu ropy naftowej, przez miejscowości Wietrzno i Wrocankę do wsi Rogi, gdzie umiejscowiona była meta. Trasa liczyła 10,3 km i była pofałdowana.

W dniu biegu przy wysokiej temperaturze i mocno grzejącym słońcu, tylko dzięki strażakom, którzy na trasie w aż 3 miejscach polewali wodą startujących, dało się kontynuować bieg. Pomimo tego na mecie jeden z biegaczy wymagał interwencji pogotowia ratunkowego i został zabrany do szpitala.

W biegu wzięło udział 51 osób, z naszej ekipy Sylwia Karaś zajęła w open 29 miejsce (czas 47,03), wśród kobiet 4 miejsce, oraz 1 w kategorii wiekowej. Grzegorz Bożek zajął 30 miejsce (czas również 47,03), co można uznać za dobry wynik uwzględniając fakt, że dzień wcześniej startował w trudnym górskim półmaratonie Zamczyska Trail.